mistähän johtuu?

Olen tässä vanhempana ruvennut diggailemaan kasarihevistä, hardrockista sekä vieläkin vanhemmasta rock'n rollista. Ne vain iskivät kuin salama kirkkaalta taivaalta. Olenkin pohtinut, että miksi ne eivät kolahtaneet nuoremmalla iällä, enkä ole selitystä löytyänyt.
3164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

...jonkin verran. Olen itsellänikin todennut olleen "kausia", jolloin olen pitänyt eri musiikinlajeista.
Joten, tuskin olet ainoa.

Äänestä
  • Ennen tuli kuunneltua pelkkää heviä, mutta siihenkin kyllästyi vähän ja alkoi tuo juurimusa innostaa enemmän. Jotenkin "maanläheisempää" ja juurevampaa tuo blues ja vanha rock n roll....

    John Lee Hookeria kuunnellessa.....

    Äänestä

Se että joku dikkaa kokoikänsä vaikka Elvistä, niin hyvä laulaja kuin olikin. Eihän kaikki ruokakaan maistu nuorempana, vaan pitää olla makeaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vintage. kirjoitti:

Olen tässä vanhempana ruvennut diggailemaan kasarihevistä, hardrockista sekä vieläkin vanhemmasta rock'n rollista. Ne vain iskivät kuin salama kirkkaalta taivaalta. Olenkin pohtinut, että miksi ne eivät kolahtaneet nuoremmalla iällä, enkä ole selitystä löytyänyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu