Naisen ei kannata tehdä aloitetta. Siitä ei koskaan seuraa mitään hyvää. Mies alkaa kohdella heti helppona ja varmana, katsoo alaspäin, pompottelee. Luovutan.
Ei kannata
torjuttu nainen
21279
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
nainen itse, niin tottakai kannattaa tehdä aloite. Muutenkin, jos mies on jo valmiiksi kiinnostunut naisesta, joka tulee tekemään aloitteen (toki riippuu millä tavalla sen tekee, tuleeko vain juttelemaan niitä näitä vai jotenkin suoraa flirttaamaan) niin veikkaisin että hän sitä kuitenkin arvostaa eikä ala kohdella mitenkään helppona. Jos mies taas on ehkä huomannut sinut aiemmin (tai ei) mutta ei ole erityisemmin kiinnittänyt huomiota ja menet kikattelevana ja helppona ja varmana nakkina hänelle juttelemaan, niin ei ihme jos käytös on tuonlaista.
miehenä ihan samaa että jos menen kysymään naista niin pitävät helppona nakkina.
Ei kannata sortua aloitteiden tekemiseen siitä ei koidu kuin kaikkea huonoa.
Parempi vain itsepäisesti odottaa että toinen tekee sen aloitteen niin ei tule tunnetta että toinen pitää helppona ja varmana eikä katso alaspäin.
Näin kaikki voittavat. ;)