rintamalle koska metalli haisee

KAIKKI "RÄBÄJÄBÄT"haukkumaan hevi ja rokki pellejä niitten "keskustelu alueelle"
15587
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Sinähän rohkea kaveri olet. Voimme vain kadehtia sinun rohkeuttasi...

Äänestä

nyt joku sentään puhuu asiaa. METALLI ALAS, Pitkät letit Helvettiin ja Meikit takaisin naisille.....

Äänestä
  • ei oo mitää järkee olla nii helvetin tyhmä ku noi vitun hevarit yms... pysyköö omillaa palstoillaa, jos ei oo mitää järkevää sanottavaa

    Äänestä

Vittu kaikki vitun Limp Bizkit velliperseet pellolle! Metalli haisee pahalle!

Äänestä
  • Ja mitä tekemistä tommosella paskalla on metallin kanssa? Kattoisit välillä jotain muutakin kuin MTV:tä, niin voisit tietää enemmän.

    Äänestä

  • Metalman kirjoitti:

    Ja mitä tekemistä tommosella paskalla on metallin kanssa? Kattoisit välillä jotain muutakin kuin MTV:tä, niin voisit tietää enemmän.

    Ei täällä mettäsä mitään MTV:tä näy. Ja eikös Limpparit oo nu-metallia?

    Äänestä

Kyl aika vitun järkevä topic, kannattaakin pätee täällä netissä. Tosin ittekkään en tykkä hevareista tai oikestaan gooteista mutta menee jo vähän yli...

Peace...

Äänestä

Joo, ja samalla kun kirjoitatte solvauksia heavy-palstalle, niin käykää häiriköimässä Äidit & isät -palstaa ja Taide & kulttuuri -palstaa! Sillä se olo helpottaa! Ne on niin röyhkeitä nuo toiset kun ne kehtaa sanoo pahan sanan teidän musiikista!
Yritätkö sinä nyt ihan tietoisesti kehittää tänne Suomeen jotain omaa beefiä? Ei se tee sinusta sen katu-uskottavampaa vaikka kuinka kävisit haukkumassa hevareita. Ja varsinkin netissä... Hitto että jollain taas leikkaa. Ihan kuten eräs jo aiemminkin sanoi, helvetisti järkee pätee täällä netissä.

Äänestä

On näittenki foorumien taso laskenu.. tää mesta on niin täynnä näit wannabe räppäreitä.. Jee vittu hevialas kaikki rÄbÄ JäTkäT wittu niitten kimppuu... huhhuh oikeesti..

Äänestä

ettekö nyt voi vaan antaa olla omassa arvossa?

Äänestä

Joo en tietty itekkään tykkää kun mun aatteita haukutaan, mutta älkää ny perkele... Ootte ihan yhtä pellejä kun ne "rokkijäbätkin". Tommoset persepäät pilaa hiphop-kulttuurin, jonka pitäis olla chillaamista ja grillaamista. Antakaa nyt olla vaan, jumalauta..

Äänestä
  • "mun aatteita"

    Mitä vitun aatteita?
    Kertositko mullekkin.
    Kuutisen vuotta olen ko. musiikkia kuunnellut enkä vielä ole huomannut. Vaatteetko ne sun aatteet on?
    Vai tuliko ne avaimen myötä?`

    Äänestä

  • wannabe#1234 kirjoitti:

    "mun aatteita"

    Mitä vitun aatteita?
    Kertositko mullekkin.
    Kuutisen vuotta olen ko. musiikkia kuunnellut enkä vielä ole huomannut. Vaatteetko ne sun aatteet on?
    Vai tuliko ne avaimen myötä?`

    Aivan. Teidän aatteet on sitä, mitä muut teille on sanonu (tässä tapauksessa räppärit). Muodostakaa perkele ne omat aatteenne ja ehkä sit voisitte jotenkii järkevästi puolustaa niitä.

    "chillaamista ja grillaamista", ja vitut! Onpaha vitun tyhmästi sanottu. Ajatelkaa, jos maailmassa ei olis muita, ku "chillaajia ja grillaajia"... nii ja sit välillä heitettäs vähä settii ja leikiittäs gänstoja. Thousands of dollars in cash and megababes yeah!

    Äänestä

Miks hoppi ja hevijäbät ottaa aina yhteen?

Mistä tämä kaikki viha lähtee?

Miksette kahinoi kantri-tyyppien kanssa? Miksei kuorolaulajien?

Jos ei tykkää jostain musiikista, niin ei oo ihan pakko kuunnella.

Äänestä

vitun idiootti. :D

toiha se auttaa hirveesti. teinit menee täältä sinne niin luonnollisesti teinit tulee sieltä tänne kahta kiivaammin.
ei oikeesti.. en tajuu teit.
ja muutenkin tollain vannoutuminen jotain musiikki-tyyliä kohtaan menee vähän yli..
ja sit kun keskitytään viel ihan ulkomusiikillisiin juttuihin, eikä perehdytä itse musiikkiinkaan mitenkään liian hyvin.
kuunnellaan skandaalia ja ezkimoa ja ehkä vähän fintsuja, ja pyydetään joululahjaks vähän löysemmän housut ja sit ollaan niin hiphop.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


soldieri kirjoitti:

KAIKKI "RÄBÄJÄBÄT"haukkumaan hevi ja rokki pellejä niitten "keskustelu alueelle"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu