Yksityiset yrittävät epätoivoisesti nyt myydä uudehkoja autojaan nettiautossa. Hintapyynnöt on jopa korkeampia, kuin vastaavissa autoissa autoliikkeissä, ilmeisesti valtava jäljellä oleva velka pakottaa kovaan pyyntihintaan.
Esim. diesel volkkareita ja Skoda Octavioita kaupitellaan tolkuttomilla hinnoilla, samat autot pysyvät myytävinä pitkiä aikoja.
Esim. diesel volkkareita ja Skoda Octavioita kaupitellaan tolkuttomilla hinnoilla, samat autot pysyvät myytävinä pitkiä aikoja.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Myyntiaika oli n.2kk. Pidin koko ajan huolen, että pyyntihinta oli selvästi halvempi kuin halvimalla autoliikkellä. Kauppa oli kyllä poikkeuksellisen hiljaista, halvasta pyntihinnasta huolimatta.
persettä kaupan päälle?
Miten -05 mallisesta 1.6 Octaviasta voi vielä pyytää 16te, kun uuden -09 auton saa n.21te hintaan ja vielä paljon tehokkaammalla 1.4 turbo konella, joss pienemmät päästöt ja kulutus.
Kohta tämä kupla puhkeaa myös kaikilla muilla vastaavasti hinnoitelluilla merkeillä.
Mutta taas esim. Volvon 2.4l koneisia s40/V50 mallia saa pilkkahintaan. 14te ja uutena maksanut jotain 30te 3 vuotta sitten.
Voihan tuosta skeidasta pyytää vaikka 20000€, hulluhan se on joka sen maksaa.
Ei löydy enää yksityisten ilmotuksia ku nuo välitysfirmat vie ne kaikki