Ostatko mieluummin käytetyn auton,

kuin uuden.

Niin?
7207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Saa paremmin rahalle vastinetta.

Äänestä
  • EIKÖ SINULLA OLE HILLOA UUTEEN!

    Niin?

    Äänestä

  • vruum! kirjoitti:

    EIKÖ SINULLA OLE HILLOA UUTEEN!

    Niin?

    ...edes pienen uuden auton vertaa. Kaikki pankin rahaa :(

    Äänestä

tuollaisen 2-3 vuotta käytetyn.

Niistä on takuun piiriin kuuluvat sarjassa olleet valmistuskököt jo korjautettu ja hinnasta on turha autokaupan haju lähtenyt.

Ei koskaan mitään ongelmaa, kun osaa katsoa mitä ostaa.

Äänestä

niin ehdottomasti käytetyn, ja mieluiten vaikka 70-80 luvun auton. Enkä ihan millaista tahansa autoa. Mutta en ole ostamassa autoa.

Äänestä

Ostaa ja rahaakin löytyisi, niin kyllä sellaisen valkkaisin josta on jo ne kalliimmat kilometrit ajettu. Niihen vielä saa hyviä korjauspaketteja mukaan, eli muutaman vuoden vanhan auton ostaisin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


vruum! kirjoitti:

kuin uuden.

Niin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu