Paavo Väyrynen valehtelee Natosta

Paavo Väyrynen on vastenmielinen. Paavo luulee NL:n olevan hänen tukenaan, näin ei kuitenkaan ole, Gorba on USA:ssa opettanut täysin päinvastoin. NL:n rippeet ovat kyllä Gorballekin olemassa, mutta vain ns. putinismina ja ihmisoikeusrikkomuksina. Natolla on siis velvollisuus sivistysmaita kohtaan toimia YK:n ja kansainvälisen yhteisön kanssa. Venäjä on Lännen ja Kiinan välissä oleva suuri tärvelty alue. Näin ollen Paavo Väyrysen haave jäädä kumartamaan venäläistä julmuutta yksin, on täysin on mahdotonta käytännössä toteuttaa ilman pysyvää vahinkoa meille länteen. Kyvytön politiikko, jota vain harvat suomettuneet enää arvostavat. Länsimielisiä ei Paavo Väyrysen ajatukset mitättöminä kiinnosta, ne ovat Gorballekin vastenmielisiä. Länsi haluaa demokratian Venäjälle ja Suomen Natoon. Realistinen politiikkamme johtaa vääjäämättä Natoon. Me kuulumme yhtenäiseen länsiperheeseen. Meidän tarkoituksemme on toimia koko kansainvälisen yhteisön hyväksi. Eli aina joudumme tuomitsemaan rikollisuuden. Puolueeton Nato on ainoaa rehellistä realismia putinismia vastaan. Paavo Väyrynen valehtelee. Paavo Väyrynen ei tule saamaan minulta mitään tukea ja minä tulen aina tekemään kaikkeni, että hänet saadaan pois politiikasta. Meillä on nyt mahdollisuus tiukasti sitoa itsemme Natoon ja elää onnellisena ilman suomettuneita sairaita ajatuksia. Venäjään ei voi koskaan luottaa ja jokainen myönnytys tuo uuden "puutullin", vaikka kaiken he saavat muilta ja ovat yhtä kyvyttömiä kuin Paavo Väyrynen. Minulle Paavo Väyrynen on nollan arvoinen, mutta hän voi yrittää saada rikollisia puolelleen ja näin heikentää suurta Natoa. Yhtenäinen ja aukoton länsi on voimakas puolustamaan aina etujaan yhdessä, tämän takia turvajärjestelyn tulee olla Nato.

Yhtenäinen länsi on suuri kokonaisuus, mutta se ei ole minkään välissä vaan "länsimielinen Nato-perheessä". Yhtenäisesti koko suuri valtava yli 800 000 000 asukasta.

Hävitetty alue on Lännen ja Kiinan välissä eikä meitä voi jättää yhtenäisen Naton ulkopuolelle.
27850
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Nato-yhteistyössä Suomi samalla edistää laajempaa transatlanttista turvallisuuspoliittista yhteistyötä. Suomi katsoo, että Nato on keskeinen sotilaallinen transatlanttisen turvallisuuspolitiikan ja turvallisuusyhteistyön alalla toimiva järjestö. Suomen kannalta EU:n ja Naton yhteistyön kehittäminen ja toimivuus on tärkeää. Kumppanuussuhteen puitteissa Suomi pyrkii edistämään säännöllistä poliittista vuoropuhelua Naton kanssa Suomen kannalta tärkeistä turvallisuuspoliittisista kysymyksistä.

Suomi vahvistaa valmiuksiaan osallistua jatkossakin myös Naton johtamiin kriisinhallintaoperaatioihin. Tässä tarkoituksessa edistetään yhteistyötä sotilaallisen yhteensopivuuden, joukkosuunnittelun ja voimavarojen kehittämiseksi ja osallistutaan aiempaa laajemmin harjoitustoimintaan. Suomalaisen siviili- tai sotilashenkilöstön lähettäminen Suomen kannalta keskeisiin Naton päämajaja esikuntatehtäviin sekä koulutukseen ovat tärkeitä yhteistyön kehittämisaloja. Siviilivalmiussektorin yhteistyö ja muu yhteistyö yhteiskuntien suojelemiseksi kriisitilanteissa sekä terrorismin torjumiseksi on Suomen kannalta kehittyvä yhteistyöala. Suomi osallistuu samalla siirtymävaiheessa olevien rauhankumppanimaiden tukemiseen.

Suomi seuraa jatkuvasti Naton muutoksen suuntaa, toimintakyvyn kehitystä ja järjestön kansainvälistä merkitystä. Liittokunnan jäsenyyden hakeminen säilyy Suomen turvallisuus- ja puolustuspolitiikan mahdollisuutena jatkossakin´.

Suomella ei ole mitään esteitä liittyä Natoon. Olisi todella omituista, jos me itse olisimme ulkopuolella. Meillä on kaikki Naton arvot kunniassa ja haluamme niiden täysin toteutuvan.

Ensi vaalikaudella Paavo Väyrynen näkee Suomen Natossa. (Natossa kansainvälispoliittinen asemamme kirkastuu ja aivan oleellisesti vahvistuu, koko kansainvälisen yhteisön silmissä täydellisenä Naton jäsenenä). Suomi on päätoimija Natossa.

Äänestä
  • "Poliitikkojen pitää hoitaa asiat siten, että Suomi ei jää enää koskaan yksin".
    Adolf Ehrnrooth

    Suomen pitää liittyä Natoon.

    Äänestä

  • Adolf Ehrnrooth puhuu kirjoitti:

    "Poliitikkojen pitää hoitaa asiat siten, että Suomi ei jää enää koskaan yksin".
    Adolf Ehrnrooth

    Suomen pitää liittyä Natoon.

    Väyrynen on poikkiteloin. Ketä kiinnostaa tukea Väyrysen pimeitä puolia meitä vastaan. Ei ketään. (Kekkonen oli Länsimielinen Pekka Peitsi).

    Äänestä

  • Martti Ahtisaari on suurmies kirjoitti:

    Väyrynen on poikkiteloin. Ketä kiinnostaa tukea Väyrysen pimeitä puolia meitä vastaan. Ei ketään. (Kekkonen oli Länsimielinen Pekka Peitsi).

    Nato vie heti vainolaisen polvilleen eteemme.

    Väyrynen aikoo presidentiksi ja saada meidät polvilleen. (Kukaan ei onneksi halua yhtään Naton vastustajaa tai höynää pelkkää optiota enää riesaksi)

    Vain länsimielinen ja rakkaudella koko länteen suhtautuva saa Suomen tuen. Länsi on iso juttu.

    On helppo aina repiä ja lyödä ikkunat sisään, sen ne osaavat. Suomi on yhteensopiva vain länteen.

    Äänestä

  • Martti Ahtisaari on suurmies kirjoitti:

    Väyrynen on poikkiteloin. Ketä kiinnostaa tukea Väyrysen pimeitä puolia meitä vastaan. Ei ketään. (Kekkonen oli Länsimielinen Pekka Peitsi).

    Veikko Itkosen selostusvälähdys kertoo osuvasti joulunalustunnelmista talvisodan aikaan. Aleksanterinkatu, josta sotien jälkeen tuli Suomen virallinen joulukatu, sai vuonna 1939 näyteikkunoidensa peitoksi lautakatteen uusien pommitusten varalta.

    Kaksi vuotta myöhemmin Itkonen on selostamassa joulutunnelmia Kannaksen rintaman etummaisessa ampumahaudassa. Hän kuvaa kapeaa joen uomaa, joka erottaa idän ja lännen. "Meillä on joulu, tuolla vihollinen, joka ei tunne uskontoa eikä joulun pyhää juhlaa", selostaja toteaa. (tärvellä, valehdella, kiusata, tappaa ja varastaa, sen ne osaa).

    Äänestä

  • Joulunsanoma kirjoitti:

    Veikko Itkosen selostusvälähdys kertoo osuvasti joulunalustunnelmista talvisodan aikaan. Aleksanterinkatu, josta sotien jälkeen tuli Suomen virallinen joulukatu, sai vuonna 1939 näyteikkunoidensa peitoksi lautakatteen uusien pommitusten varalta.

    Kaksi vuotta myöhemmin Itkonen on selostamassa joulutunnelmia Kannaksen rintaman etummaisessa ampumahaudassa. Hän kuvaa kapeaa joen uomaa, joka erottaa idän ja lännen. "Meillä on joulu, tuolla vihollinen, joka ei tunne uskontoa eikä joulun pyhää juhlaa", selostaja toteaa. (tärvellä, valehdella, kiusata, tappaa ja varastaa, sen ne osaa).

    Ylipäällikön päiväkäsky
    Antrea
    23. helmikuuta 1918.

    Kaikille Suomen ja Vienan karjalaisille.

    Saapuessani Karjalan rintamalle tervehdin urhoollisia karjalaisia, jotka niin miehuullisesti ovat taistelleet Leninin roistoja ja heidän kurjia kätyreitään vastaan, miehiä vastaan, jotka Kainin merkki otsalla hyökkäävät omien veljiensä kimppuun.

    Leninin hallitus, joka toisella kädellä lupasi Suomelle itsenäisyyden, on toisella lähettänyt sotaväkensä ja huligaaninsa valloittamaan, niinkuin hän itse on ilmoittanut, Suomen takaisin ja kukistamaan meikäläisen punakaartin avulla Suomen nuoren vapauden vereen.

    Yhtä petollisesti ja katalasti hän koettaa nyt, kun tuntee voimamme kasvavan, ostaa kansaamme ja hieroo sen takia kauppaa Suomen kapinoitsijain kanssa, luvaten heille Vienan Karjalan, jota hänen punainen armeijansa hävittää ja ryöstää. Me tunnemme hänen lupauksiensa arvon ja olemme kyllin vahvat vapauttamme ylläpitämään ja puolustamaan veljiämme Vienan Karjalassa. Meidän ei tarvitse ottaa armonlahjana sitä maata, joka jo veren siteillä kuuluu meille, ja minä vannon sen suomalaisen talonpoikaisarmeijan nimessä, jonka ylipäällikkönä minulla on kunnia olla, etten pane miekkaani tuppeen, ennenkuin laillinen järjestys vallitsee maassa, ennenkuin kaikki linnoitukset ovat meidän käsissämme, ennenkuin viimeinen Leninin soturi ja huligaani on karkotettu niin hyvin Suomesta kuin Vienan Karjalastakin.

    Luottaen oikeaan jaloon asiaamme, luottaen urhoollisiin miehiimme ja uhrautuviin naisiimme luomme me nyt mahtavan, suuren Suomen.

    Mannerheim.

    Äänestä

Presidentti Mauno Koivisto tokaisi Väyryseen aikoinaan turhautuneena jotakin tähän tyyliin, että Väyrynen jaksaa yllättää, muttei yllätä.

Petoksen tehneelle jalasmökki hölmäläisellä ei ollut halua tarkistuttaa kansanedustajan valtakirjaa.

Toimimalla jo nyt tulevaa presidenttiä vastaan, hän tekee itsensä naurunalaiseksi. Martti Ahtisaaren suosio on päinvastoin pilvissä kaikkialla vapaassa maailmassa.

Äänestä
  • Paavo Väyrysessä on niljakas sivumaku. Joten sitä kavahtaa. Aina valmis vilpin tekoon ja pettämään Suomen kansaa. Valmis petkuttamaan verovaroja ja toimimaan Urho Kekkosta vastaan. Esim. Pekka Tiilikaiseen saattoi aina luottaa.

    Tunarit jättävät junasta. Kekkonen oli länsimielinen. Kekkonen teki kaikkensa lisätäkseen vapautamme ja saadaksemme koko Karjalan pois roistoilta ja ryöväreiltä. (Tahtoo sanoa rikolliset, siellä on rikollinen setä lännen linnassa, ei koskaan valittu vaaleissa).

    Putin menee heti polvilleen eteemme, kun olemme Natossa. Länsimaa hyväksyy Suomen Natoon. (Pitää liittyä Natoon).

    Äänestä

Vapaussodassa Suomi yhdistyi vapaaksi itsenäiseksi tasavallaksi. Oli upea spektaakkeli, kun ylipäällikkömme Mannerheimin johdolla Suomen armeija marssi voittajana riemuitsevaan pääkaupunkiimme.

On itsestään selvää kuulua Natoon ja olla suuri menetystarina kansojen perheessä. Me hyväksymme kaikki ihmisoikeudet ja toimimme vilpittömästi vapauden puolustamiseksi esimerkillisenä Naton jäsenmaana.

Äänestä
  • Historia-palstalla on paljon juttua Vapaussodasta/Sisällissodasta/Kansalaissodasta. Kannattaa käydä siellä oppimassa lisää.

    Vuoden 1918 tapahtumat eivät nyt kuitenkaan millään tavalla liity Natoon.

    Äänestä

  • LouisVuitton kirjoitti:

    Historia-palstalla on paljon juttua Vapaussodasta/Sisällissodasta/Kansalaissodasta. Kannattaa käydä siellä oppimassa lisää.

    Vuoden 1918 tapahtumat eivät nyt kuitenkaan millään tavalla liity Natoon.

    Monin tavoin Vapaussotamme päinvastoin liittyy Natoon. Meillä on samat arvot yhä joita puolustamme, eikä miekka ole suinkaan tupessa.

    Äänestä

  • LouisVuitton kirjoitti:

    Historia-palstalla on paljon juttua Vapaussodasta/Sisällissodasta/Kansalaissodasta. Kannattaa käydä siellä oppimassa lisää.

    Vuoden 1918 tapahtumat eivät nyt kuitenkaan millään tavalla liity Natoon.

    liittyä Natoon, jos Suomi olisi hävinnyt vapaussodan, Suomea ei enää olisi.

    Äänestä

  • 'Iivan kirjoitti:

    liittyä Natoon, jos Suomi olisi hävinnyt vapaussodan, Suomea ei enää olisi.

    Suomettumisen aika voisi olla meidänkin kohdalta jo ohi. Väyrynen ja Tuomioja ovat tuon sairaan ajan ikoneita.

    Suomi taisteli itselleen Vapauden Vapaussodassa ja juuri tämä sankariteko vahvistaa pääsymme Natoon.

    Äänestä

  • 'Iivan kirjoitti:

    liittyä Natoon, jos Suomi olisi hävinnyt vapaussodan, Suomea ei enää olisi.

    Jos et tiedä, niin Suomen Sisällissotaa ainoastaan kutsutaan termillä Vapaussota? me oltiin jo itsenäisiä.

    Itsenäisyyspäivä on 6.12.1917 ja "Vapaussota" alkoi tammikuussa 1918 ja päättyi toukokuussa 1918.

    Mitenkä siis Sisällissodan voi hävitä?

    Äänestä

  • 'Iivan kirjoitti:

    liittyä Natoon, jos Suomi olisi hävinnyt vapaussodan, Suomea ei enää olisi.

    Vapaussota alkoi, kun laillisen hallituksen armeijan ylipäälliköksi nimitetty Gustaf Mannerheim määräsi 28. tammikuuta aloitettavaksi venäläisten aseistariisunnan Pohjanmaalla. Karjalassa oli aseistariisunta aloitettu ilman ennalta laadittua suunnitelmaa jo 23. tammikuuta.

    Saksassa koulutuksensa saaneet suomalaiset jääkärit saapuivat Vaasaan helmikuun lopussa: valkoiset saivat sotatoimissa vähitellen aloitteen haltuunsa. Rikollisen ryövärin voimat lyötiin Tampereen seudulla maalis-huhtikuun vaihteessa. Tampereen vapauttaminen oli suurin Pohjoismaissa käyty taistelu, jossa roistot ja ryövärit menettivät lähes 2 000 miestä, tuhansia haavoittuneina ja noin 11 000 vankeina. Suomen menetykset olivat noin 600 kaatunutta.

    Huhtikuun alussa Hankoon saapunut saksalainen Itämeren divisioona vapautti Rüdiger von der Goltzin johdolla Helsingin kuukauden puolivälissä ja Loviisassa maihin noussut eversti von Brandensteinin prikaati vapautti Lahden kaupungin toukokuun 2. päivänä, jolloin lännestä vetäytymässä olleet roistot ja ryövärit jäivät saarroksiin. Lahden valtauksen jälkeen saksalaiset eivät enää osallistuneet vapaussodan taisteluihin.

    Viipuri oli vapaa stalinimista ja leninismistä huhtikuun lopussa ja viimeiseksi vapautui Inon linnoitus 15. toukokuuta. Suomen Vapaussota päättyi 16. toukokuuta, jolloin vapaan Suomen armeija marssi ylipäällikkönsä johdolla Helsingin voitonparaatissa riemuitsevaan pääkaupunkiin. Kadun varret olivat täynnä onnellisia ihmisiä.

    Ilman roistojen ja ryöväreiden tuhoamista ja Leninin patsaan torjumista, emme nyt pääsisi riemumielellä Vapaussotiemme jälkeen meidän ihanaan Natoon, jossa kaikki ihmiset (yli 800 miljonaa venäläisestä julmuudesta vapaata ihmistä) ovat täysin itsenäisiä ja täysin vapaita ja torjuvat yhdessä vainolaisemme. On hirveän tärkeää, että juuri me olemme Natossa. NL:n romut miehittävät vielä tovin Lännen ja Idän välissä olevaa varkaiden ja murhaajien tärvelemää entistä NL:n aluetta. Äänislinna on raiskattu, kaikki on varastettu. Vanhan öljytynnyrin kuori on suoristettu talomme ikkunalasiksi, ulos ei siitä näe. Vaikka voilla paistaisi, ei ne ole ihmisiä.

    Äänestä

  • Tähti kirkkaampi muita kirjoitti:

    Vapaussota alkoi, kun laillisen hallituksen armeijan ylipäälliköksi nimitetty Gustaf Mannerheim määräsi 28. tammikuuta aloitettavaksi venäläisten aseistariisunnan Pohjanmaalla. Karjalassa oli aseistariisunta aloitettu ilman ennalta laadittua suunnitelmaa jo 23. tammikuuta.

    Saksassa koulutuksensa saaneet suomalaiset jääkärit saapuivat Vaasaan helmikuun lopussa: valkoiset saivat sotatoimissa vähitellen aloitteen haltuunsa. Rikollisen ryövärin voimat lyötiin Tampereen seudulla maalis-huhtikuun vaihteessa. Tampereen vapauttaminen oli suurin Pohjoismaissa käyty taistelu, jossa roistot ja ryövärit menettivät lähes 2 000 miestä, tuhansia haavoittuneina ja noin 11 000 vankeina. Suomen menetykset olivat noin 600 kaatunutta.

    Huhtikuun alussa Hankoon saapunut saksalainen Itämeren divisioona vapautti Rüdiger von der Goltzin johdolla Helsingin kuukauden puolivälissä ja Loviisassa maihin noussut eversti von Brandensteinin prikaati vapautti Lahden kaupungin toukokuun 2. päivänä, jolloin lännestä vetäytymässä olleet roistot ja ryövärit jäivät saarroksiin. Lahden valtauksen jälkeen saksalaiset eivät enää osallistuneet vapaussodan taisteluihin.

    Viipuri oli vapaa stalinimista ja leninismistä huhtikuun lopussa ja viimeiseksi vapautui Inon linnoitus 15. toukokuuta. Suomen Vapaussota päättyi 16. toukokuuta, jolloin vapaan Suomen armeija marssi ylipäällikkönsä johdolla Helsingin voitonparaatissa riemuitsevaan pääkaupunkiin. Kadun varret olivat täynnä onnellisia ihmisiä.

    Ilman roistojen ja ryöväreiden tuhoamista ja Leninin patsaan torjumista, emme nyt pääsisi riemumielellä Vapaussotiemme jälkeen meidän ihanaan Natoon, jossa kaikki ihmiset (yli 800 miljonaa venäläisestä julmuudesta vapaata ihmistä) ovat täysin itsenäisiä ja täysin vapaita ja torjuvat yhdessä vainolaisemme. On hirveän tärkeää, että juuri me olemme Natossa. NL:n romut miehittävät vielä tovin Lännen ja Idän välissä olevaa varkaiden ja murhaajien tärvelemää entistä NL:n aluetta. Äänislinna on raiskattu, kaikki on varastettu. Vanhan öljytynnyrin kuori on suoristettu talomme ikkunalasiksi, ulos ei siitä näe. Vaikka voilla paistaisi, ei ne ole ihmisiä.

    Natokiihkoilijoiden mielestä Nato on paratiisi, jossa mikään ei uhkaa suomalaisten hyvinvointia. Ja Venäjä on helvetti, josta Nato meidät pelastaa.

    Natosta on tullut uskonto, johon kaikkien pitää uskoa. Sen ulkopuolella ei ole pelastusta.

    Äänestä

  • niin pelastutte kirjoitti:

    Natokiihkoilijoiden mielestä Nato on paratiisi, jossa mikään ei uhkaa suomalaisten hyvinvointia. Ja Venäjä on helvetti, josta Nato meidät pelastaa.

    Natosta on tullut uskonto, johon kaikkien pitää uskoa. Sen ulkopuolella ei ole pelastusta.

    Taivaan Isä on varmasti oikeuden ja vapauden puolella. Tämä on Armageddon. Natomaissa on demokratia ja kaikki yhdessä toimivat jokaisen kansalaisen pelastamiseksi helvetiltä.

    Naton ulkopuolella valehdellaan ja inhotaan vapaita ja itsenäisiä Natomaita. Ratkaisu on yhteistoiminta ja luja tahto pelastua vainolaiselta heti Natoon optiolla.

    Hyvä ja paha käyvät ainaistainsa taistelua. Miekka ei ole lännessä tupessa. Toimimalla Taivaan Isän tahdon mukaisesti saadaan petollinen marionettiteatteri pois maan päältä.

    Maailman rauha ja hyvinvointi tulee. Se tähti kirkkaampi muita loistaa Länsitaivaalla. Rakkaus on tärkeää Natossa. Nato yhdistää ja poistaa pimeyden vallan. On ihan pimeetä raiskata ympäristö ja hävittää vapaus. Surmata rauhallisia ihmisiä ja tehdä etnistä puhdistusta.

    Äänestä

Nytkö esillä puutullit? Niillä onkin viime aikoina onnistuneesti peloteltu suomalaisia. Venäjällä oma tapansa puolustaa varallisuuttaan. Usalla myös omansa, julistaa muita valtioita kauppasaartoon tai aina silloin tällöin uhkailla sillä.

Meillä ei taas osata ollenkaan puolustaa omaa varallisuutta. Kaikki kannattavat yhtiöt on myyty.

Äänestä
  • NL:n entiset romut miehittävät tärveltyä Karjalaa. Pitää myös muistaa, että suomalaiset omistavat kaikkialla maailmassa. Länsi on suuri yhteinen perhe, jossa on paljon mielenkiintoisia yrityksiä ja paljon osaamista. Kuitenkin Nato puolustaa myös Impivaaraa. Puutullit ei ole mikään ongelma. Natomaat on täynnä länsiyrityksiä ja kiivasta tahtia saada rekkajonoon tavaraa tällä hetkellä. Tilanne elää, venäläiset kuolevat ennenaikaisesti sairauksiin. Pelkät turvakamerat eivät riitä "ne tekevät maailman eniten rikoksia, se kuuluu kulttuuriin". Stalinin kannatus 100 % ei pidä NL koossa. Putin on vakaa nukke, mutta hän ei ota mitään mukaan. Koittaa uusi huomen hyvinkin nopeasti ja puutulleja katsotaan häkistä. Se on siellä ihan samanlailla kun Saddam. Putin on seuraava.

    Äänestä

  • Yhteinen länsialue kirjoitti:

    NL:n entiset romut miehittävät tärveltyä Karjalaa. Pitää myös muistaa, että suomalaiset omistavat kaikkialla maailmassa. Länsi on suuri yhteinen perhe, jossa on paljon mielenkiintoisia yrityksiä ja paljon osaamista. Kuitenkin Nato puolustaa myös Impivaaraa. Puutullit ei ole mikään ongelma. Natomaat on täynnä länsiyrityksiä ja kiivasta tahtia saada rekkajonoon tavaraa tällä hetkellä. Tilanne elää, venäläiset kuolevat ennenaikaisesti sairauksiin. Pelkät turvakamerat eivät riitä "ne tekevät maailman eniten rikoksia, se kuuluu kulttuuriin". Stalinin kannatus 100 % ei pidä NL koossa. Putin on vakaa nukke, mutta hän ei ota mitään mukaan. Koittaa uusi huomen hyvinkin nopeasti ja puutulleja katsotaan häkistä. Se on siellä ihan samanlailla kun Saddam. Putin on seuraava.

    Tehdään kaikki oikein viimeistä piirtoa myöten. Meillä ei ole mitään estettä olla muiden vapaiden ja itsenäisten maiden kanssa Natossa. Suomella on aivan erityinen syy kuulua Natoon. On täysin mahdotonta, että me itse olisimme ulkopuolella. Sivistysmaat eivät saa jättää meitä yksin. Kohti osoitettua päämäärää. Tarvitsemme kaiken mahdollisen voiman nyt, kun uusi huomen koittaa (länsi kustantaa yhdessä).

    Äänestä

sen sijaa kokoomuspellet ei.

Äänestä
  • Itse en ole hänen äänestäjänsä.

    Mutta me tarvitaan näitä vanhoja kettuja. Turvallisempi olo itsellä, kun on joku asioista tietävä hoitamassa maan suhteita.

    Ei niissä herrojen neuvotteluissa mitkään sinisilmäiset hymyilijät pärjää.

    Äänestä

Mitäpä jos hyökättäisiin Venäjälle ja pyydettäisiin
nato auttamaan pientä Suomea.Sillätavalla ikäänkuin
varkain toteutuisi tämä nato haave.Eikä tarvitsisi
itsenäisesti ajatella enään sitä loppuakaan mitä EU
jätti rippeitä.Mutenhan EU vie loputkin ja määrää
menemmekö vai emme.Ja olishan se komeeta räiskettä
katsella,kun suomenlahdella leimahtelis.Ei tarttis
TV:stä pelkästään seurata mitä uusia myrkkyjä kylvetään ja millä niitetään

Äänestä
  • Sitähän tässä koko ajan kaavaillaan. Avun toimittamista. Putin istuu häkissä. Kaikki muut toivovat runsaasti leipää ja voita.

    On täysin väärin luulla, ettei Naton tuloa rukoltaisi jokaisessa venäläisessä kodissa yötä päivää. Demokratia vihdoinkin saapuu. Hyvä elämä kiinnostaisi ja Leninin patsaiden nopea hävittäminen. Täytyy kuitenkin turvata Nato siellä. Länsi panostaa myös ympäristön puhdistamiseen.

    Myös Stalinin kannatus oli 100 %, mutta kun Venäjä hävisi jo Balttiasta, kaikki hyppivät onnesta tasajalkaa kommareiden päällä. On aika viedä punaiset professorit suihkuun.

    Satamäärin ristyilyohjuksia ja pilatun lapsivangit. Ei mitään ongelmaa, kaikki kääntyy päälaelleen (hyvä Nato yhdessä).

    Äänestä

Tämä kirjoitus edustakoon ainoastaan kokoomuslaista pintaelämää, jossa ei ole mitään syvyyttä mihinkään suuntaan. On valitettavaa, että Naton puolustajat ovat 90% yhtä naiveja kuin kyseinen nimimerkki.
Onneksi Suomen kansa on eri mieltä tällaisten kirjoitusten kanssa - mitä en yhtään ihmettele.

Äänestä
  • On hyvä kuulua Natoon. Rikollinen Stalinin kaappama valta, jolta puuttuu vapaat uutiset on roskavalta.

    Putin on rikollisen miehityksen julman KGB:n salamurhaaja ja pyöveli.

    Sivistysmaat (oikeusvaltiot) puolustetaan Natossa.

    Euroopan ja Pohjois-Amerikan turvajärjestely on loistava Nato. KGB lukee Putinin silmissä.

    Natomaat ovat täysin itsenäisiä ja täysin vapaita maita (hyvä Nato yhdessä).

    Äänestä

Rikollinen miehitys jatkuu Lännen ja Japanin välissä.

Se tekee etnistä puhdistusta ja vainoaa oppositiota.

Siellä ei ole vapaita uutisia. Kaikki on petosta.

Suomi kuuluu länsiperheeseen. ("hyvä Nato yhdessä")

On itsestään selvää kuulua Natoon ja vastustaa rikosta.

On hirveän tärkeää voimistaa Balttiaa. Nato laajenee ja sen pitää laajeta.

STASI-listalla ovat Urho Kekkosen sairauden aikana rikollisen kanssa puhuneita.

Suomen tärkein tavoite on vahvistaa hyvää Natoa.
Lännen puolustusjärjestelmä on voimistuva Nato.
Suomelle on varattu paikka Naton pöydässä.

(Urho Kekkonen oli länsimielinen ja halusi koko Karjalan)

Se on vain slummia ja stalinin murhakentät Lännen ja Japanin välissä. Nato on täysin ylivoimainen.
(NL hävisi)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Optio ei riitä kirjoitti:

Paavo Väyrynen on vastenmielinen. Paavo luulee NL:n olevan hänen tukenaan, näin ei kuitenkaan ole, Gorba on USA:ssa opettanut täysin päinvastoin. NL:n rippeet ovat kyllä Gorballekin olemassa, mutta vain ns. putinismina ja ihmisoikeusrikkomuksina. Natolla on siis velvollisuus sivistysmaita kohtaan toimia YK:n ja kansainvälisen yhteisön kanssa. Venäjä on Lännen ja Kiinan välissä oleva suuri tärvelty alue. Näin ollen Paavo Väyrysen haave jäädä kumartamaan venäläistä julmuutta yksin, on täysin on mahdotonta käytännössä toteuttaa ilman pysyvää vahinkoa meille länteen. Kyvytön politiikko, jota vain harvat suomettuneet enää arvostavat. Länsimielisiä ei Paavo Väyrysen ajatukset mitättöminä kiinnosta, ne ovat Gorballekin vastenmielisiä. Länsi haluaa demokratian Venäjälle ja Suomen Natoon. Realistinen politiikkamme johtaa vääjäämättä Natoon. Me kuulumme yhtenäiseen länsiperheeseen. Meidän tarkoituksemme on toimia koko kansainvälisen yhteisön hyväksi. Eli aina joudumme tuomitsemaan rikollisuuden. Puolueeton Nato on ainoaa rehellistä realismia putinismia vastaan. Paavo Väyrynen valehtelee. Paavo Väyrynen ei tule saamaan minulta mitään tukea ja minä tulen aina tekemään kaikkeni, että hänet saadaan pois politiikasta. Meillä on nyt mahdollisuus tiukasti sitoa itsemme Natoon ja elää onnellisena ilman suomettuneita sairaita ajatuksia. Venäjään ei voi koskaan luottaa ja jokainen myönnytys tuo uuden "puutullin", vaikka kaiken he saavat muilta ja ovat yhtä kyvyttömiä kuin Paavo Väyrynen. Minulle Paavo Väyrynen on nollan arvoinen, mutta hän voi yrittää saada rikollisia puolelleen ja näin heikentää suurta Natoa. Yhtenäinen ja aukoton länsi on voimakas puolustamaan aina etujaan yhdessä, tämän takia turvajärjestelyn tulee olla Nato.

Yhtenäinen länsi on suuri kokonaisuus, mutta se ei ole minkään välissä vaan "länsimielinen Nato-perheessä". Yhtenäisesti koko suuri valtava yli 800 000 000 asukasta.

Hävitetty alue on Lännen ja Kiinan välissä eikä meitä voi jättää yhtenäisen Naton ulkopuolelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu