Heips,
Onks joku ollu Espanjassa au pairina, entäs fuengorilossa?
Millanen paikka fuengirola oli? Pieniä vinkkejä kaipaisin, kiits :)
Onks joku ollu Espanjassa au pairina, entäs fuengorilossa?
Millanen paikka fuengirola oli? Pieniä vinkkejä kaipaisin, kiits :)
Vastaukset 3
Vanhimmat
Fuge on Espanjan Suomi! Paljon suomalaisia yrityksiä kuten kahviloita, ravintoloita, puhelinmyyntiä, seurakunta ja jopa suomalainen aa-kerho :D hah!
Ensikertaa matkustavalle helppo paikka aloittaa ja lähteä, koska siellä puhutaan englantia ja suomeakin monissa paikoissa.
Fuge on kiva paikka, rantaa ja yöelämää löytyy. Itse olen siellä kuukauden ollut työharjoittelussa Los Bolichesissa asuen ja muutaman kerran oon tuttuja käynyt moikkailemassa... Jep. Ja siellä on helppo kulkea, juna yhteydet pikkukaupunkien välillä hyvät ja malagaan pääsee helposti! :)
Mä olen itse Fuengirolan lähellä au pairina tällä hetkellä, ja ihan mukavaa aluetta se on. Tosin vapaa-aikaani vietän enemmän Málagan suunnalla (mielummin tutustun pääasiassa siihen espanjalaiseen kultuuriin).
Fuengirola on kivannäköinen paikka, mistä löytää kyllä kaiken tarpeellisen: kahvilat, shoppailupaikat, raflat ja ennen kaikkea sen olennaisimman.. meren ja rannan! :) Lisäksi Fuengirolasta on todella hyvät kulkuyhteydet Málagaan (itselleni meren jälkeen tärkein asia, heh).
Vaikka mä en itse ihan hirveän innostunut olekaan siitä suomalaismäärästä, mikä Fugen suunnalla on, niin täytyy kuitenki myöntää, että se on varmasti hyvin helppo paikka asua. Varsinkin jos siis on ensimmäistä kertaa lähdössä ulkomaille asumaan.
Kysele vaan, jos jotakin tulee mieleen.. minä ainaki koitan parhaani mukaan vastata :)
hei itse olen kanssa sinne lähössä töihin joten sit voit olla mun opes heheh vitsi vitsi mut voisit ehk näytellä jotain paikkoi mulle lisää vaik meseen :)