Finskimiehet

minä12345

Voi että mä inhoan suomalaisia miehiä! en ole yhtäkään järkevää vielä tavannut. Aina arvostelemassa muita ja kukkoilemassa kun on liian suuret luulot itsestään. Ja itsetunto on varmaan pohjimmiltaan huono. Kaikkein hauskinta on nähdä, miten joku finskimies on niin itseään täynnä ja kulkee nokka pystyssä, kun luulee olevansa hyvännäköinen, vaikka näyttää seinästä revityltä albiinosialta, jolla on vähän liikaa geeliä päässään. Tukholmassakin tulee viiden minuutin sisällä paremman näköisiä miehiä vastaan enemmän kuin Suomessa tulee kymmenessä vuodessa. Mutta kun se suomalaisten luonnekin on niin ärsyttävä... olen katkeroitunut. Nyt minustakin on tullut toisia ihmisiä arvosteleva ihminen, kun tänne näin kirjoittelen. mutta sen siitä saa, kun Suomessa tarpeeksi kauan asuu.

7

1295

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mr.White

      Onko sulla ongelmia päässä vai ootko katkeroitunut baari reissuista? Ja jos kerran Ruotsissa on kaikki hyvännäköiset miehet, niin kuka sua kieltää sinne menemästä?

      En tiedä, vitutti kyllä lukea tuo sun teksti, siis yleistät koko Suomen miehet. Eheei kuules, sulla on nyt taustalla jotain paskaa...

      Nyt kullan kanssa rupattelua:
      -katsos kulta, tässä on nainen joka vihaa Suomen miehiä, pitäisikö minun vihata häntä?
      -Eei, ethän edes tunne häntä?
      -Niin mutta hän on selvästi erittäin sivistynyt, taidan vihata häntä.
      -Niin, eikai siitä haittaa ole
      -Nyt olen varma, vihaan häntä todella paljon. Hän on katkeroitunut vanha piika

      Kerro sitten taivaan portilla pietarille terveisiä että kiitos pimpistä oli mukava kusta.

    • Ollaan me miehet niin paskoja ja siellä yks on ottanut valtuudet arvostella muita.No eipä voi moittia, Suomessa on sananvapaus ja naisille myös saatu oikeudet päättää asioistaan ja siitä mitä päästää suustaan..Ja niinhän sitä sanotaan, että ruoho on aina vihreämpää aidan toisella puolella.Olisi minulla vähän sanomista suomen naisista, mutta ne ei tälle palstalle kuulu enkä muutenkaan alennu morkkaamaan muita!

    • Finskipoika

      Vai on finskipojat ala-arvoisia?!
      Voin kertoa, että se kokemus, mikä minulla on treffi- ym. sivujen kautta sekä seurusteluista ja avioliitostakin suomalaisesta keskivertonaisesta, niin vaikutelma on aika masentava. Lähes kaikki ovat tyhjäpäitä, joita kiinnostaa pääasiassa shoppailu, airobic, aurinkorannat ja hömppäviihde. Sitten haaveillaan jostain kynttilä-ja ravintolailloista henkevine keskusteluineen, mutta kun näistä tyhjäpäistä ei ole edes siihen. Maailmankuva rajoittuu pääasiassa kauniiden ja rohkeiden antamiin esikuviin yms. Yleistieto on käsittämättömän surkea ja koostuu pääasiassa naistenlehtien juorusivujen tarjonnasta.
      Mitä ulkonäköön tulee, suurella osalla vyötärönympärys makkaroineen kilpailee finskipoikien kanssa. Poikkeuksiakin toki on, mutta keskiverto on tuota luokkaa.

    • .........................

      Tänne on ajautunut aina kaikki se paskasakki, joka ei muualla elintilaa ole saanut.

    • asödklöklöasdas

      "...arvostelemassa muita..."

    • .............

      kirjoitus. Näin vaan on.

    • Ondine

      Suomesta ei hyviä miehiä helposti löydy, joten hain omani Englannista.

      Usein kuulee suomalaisten miesten valittavan, että "miksi ei naisille kelpaa kunnollinen mies".

      No, katsotaan asiaa näin. Jos "kunnollinen" on
      tylsä,
      huumorintajuton
      katkera
      pikkusieluinen
      huono itsetuntoinen
      ottaa kaiken itseensä
      persoonaton
      täynnä itsesääliä
      naisvihaa

      Niin jää luonnon valinnassa ilman naista.

      Englannissa olen tavannut monta 16-vuotiasta poikaa, jotka ovat iästään huolimatta paljon kypsempiä ja älykkäämpiä keskustelukumppaneita kuin suomalaiset keski-ikäiset miehet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      151
      1653
    2. Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak
      Maailman menoa
      150
      1510
    3. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      143
      1423
    4. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      95
      913
    5. Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen

      800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja
      Sinkut
      126
      901
    6. 65
      843
    7. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      361
      717
    8. Aloitan kiertotalouden

      Aloitin tänään kiertotalouden, ei mulla nyt oikeastaan muuta MOI
      Lieksa
      41
      653
    9. Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?

      Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero
      Kotimaiset julkkisjuorut
      160
      634
    10. Kuka hukkui

      Kuka hukkui eilen kätkytniementiellä?
      Pyhäjärvi
      8
      594
    Aihe