Trind-ihmeaine

Tässä oli taannoin keskustelua Trind- nimisestä aineesta huonoille, katkeileville ja liuskoittuville kynsille. Tietääkö joku mitä tämä kyseinen tuote maksaa, myydäänkö sitä jonkinlaisena "sarjana" vai erillisenä tuotteena. Kiitos etukäteen vastauksesta!!
4510
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Se on sarja, siihen kuuluu lakkoja, viiloja yms. Myydään erillisinä. Ainakin Sokos myy. Ei oo kauheen kalliita, en muista hintaa. Mutta mulla ei ainakaan oo mitenkään auttanut.

Äänestä
  • En ole ko. sarjaa käyttänyt enää aikoihin, mutta käytin sitä muinoin ja tykkäsin siitä Nail-Repair-kynnenvahvistajasta. Haisee perhanan pahalle ja kirvelee jos levittää kovin ronskisti kynsinauhoille mutta vahvistaa kyllä kynsiä! Muutaman-kolmen viikon jälkeen vaikutus muistaakseni näkyi.

    Äänestä

  • -Savage- kirjoitti:

    En ole ko. sarjaa käyttänyt enää aikoihin, mutta käytin sitä muinoin ja tykkäsin siitä Nail-Repair-kynnenvahvistajasta. Haisee perhanan pahalle ja kirvelee jos levittää kovin ronskisti kynsinauhoille mutta vahvistaa kyllä kynsiä! Muutaman-kolmen viikon jälkeen vaikutus muistaakseni näkyi.

    Käytin sitä sarjaa pari vuotta sitten. Olen aina ollut "huonokyntinen", katkeilee, liuskoittuu jne. Tein kaiken just niin, miten ohjeissa sanottiin, ja kyllä sain tuloksia! Mulle kasvoi todella piiiiitkät kynnet. Vaan kun kyllästyin siihen alituiseen väkertämiseen, lopetin käytön. Kas, kynteni taantuivat aikaisempaan tilaansa, ja tässä nyt töpökyntisenä kirjoittelen.

    Äänestä

Mä oon syönyt piitä jonkin aikaa, ja sen jälkeen on kyllä kynnet olleet todellakin piinkovat. Ennen ne oli tosi pehmeät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huonokyntinen kirjoitti:

Tässä oli taannoin keskustelua Trind- nimisestä aineesta huonoille, katkeileville ja liuskoittuville kynsille. Tietääkö joku mitä tämä kyseinen tuote maksaa, myydäänkö sitä jonkinlaisena "sarjana" vai erillisenä tuotteena. Kiitos etukäteen vastauksesta!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu