Onko kukaan mies koskaan....

..rakastunut/ihastunut naiseen, josta ei aluksi ollut yhtään kiinnostunut?
103417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mutta päin vastoin, rakastuin naiseen joka loppujenlopuksi ei mua juuri kiinnosta paskankaan vertaa(vaimooni)

Äänestä

Ainakin kaksi tapausta on ollut selaisia etten ollut aluksi mitenkään kiinnostunut, mutta ihastus syntyi ajan kanssa. Toinen tapaus oli koulukaveri, toinen oli työkaveri. Jos on jatkuvasti tekemisissä ja näkee päivittäin, ja vieläpä viihtyy toisen seurassa, niin jossakin vaiheessa voi syntyä kiintymys toista kohtaan. Aluksi vaatimaton ulkonäkökin voi alkaa paremman tutustumisen jälkeen näyttää nätiltä, näin kävi näille kahdelle naiselle minun silmissäni.

Äänestä

Tai ei voida sanoa, etten ois yhtään ollut kiinnostunut, mutta kuitenkin niin että nainen oli minusta alussa kiinnostuneempi.

Myöhemmin tilanteet vaihtuivat, mutta minun kannaltani kävi huonosti :(

Äänestä

Kaikki kolme suhdettani on olleet
sellsii, että mut on pokattu,
enkä oo tutenut näitten
naisten kanssa mitää.
Kaikki kolme ovat antaneet
ekana yönä, mutta sinnnikyys
tekee aina vaikutuksen,
viime tapauksessa tämä yks ajoi
läpi suomen minua kattumaan
viikko sen jälkeen kun oltiin nähty,
että niin se aina mulle on käynyt.

Että ekaks en tunne mitään.
mutta naiset kyllä osaa konstit =)

Äänestä

on tapahtunut ainakin minulle. Opin tuntemaan toisen paremmin ja huomasin, että kuoren alla pilkisti todellinen helmi ja yhdessä on pärjätty viimeiset 15- vuotta. Todella upea hän on edelleen.

Äänestä

Asia tuli kai selväksi jo tällä "aineistolla". Itse olen ollut ihastunut mieheen, joka aluksi ei tuntunut yhtään mielenkiintoiselta, mutta johon retkahdin sitten oikein kunnolla; tosin huonosti kävi.

Voinemme tästä päätellä, että kannattaa antaa aikaa tutustumiselle, ennen kuin tekee suuria johtopäätöksiä.Nykyään tuntuu, että päätökset toisen sopivuudesta tehdään niin kevyesti. Eli jos ei heti ole jalatirtimaasta- tunnetta, niin ollaan valmiita siirtymään seuraavaan.

Äänestä

rakastunut... no jaa en tiedä... en ainakaan usko

Äänestä

On, merkillistä että niin voi käydä.

Äänestä

Olen rakastunut naiseen jota lähes inhosin ensimmäisen tapaamisemme jälkeen. Hän vaikutti diivalta, ylimieliseltä idiootilta... Lähempi tuttavuus töiden kautta sai silmäni avautumaan. Hän ei ollut tippaakaan sitä mitä olin muka ollut näkevinäni, vaan täysin päinvastoin. Maailman ihanin nainen ja minä meinasin jo "työntää laidan yli" ensi tapaamisen jälkeen ;)

Äänestä
  • Hienoa!

    Ei ole koiraa karvoihin katsominen...vai miten se menikään..?

    Onneksi ymmärsit oman parhaasi! ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


haluaa tietää kirjoitti:

..rakastunut/ihastunut naiseen, josta ei aluksi ollut yhtään kiinnostunut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu