..rakastunut/ihastunut naiseen, josta ei aluksi ollut yhtään kiinnostunut?
Onko kukaan mies koskaan....
haluaa tietää
103417
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mutta päin vastoin, rakastuin naiseen joka loppujenlopuksi ei mua juuri kiinnosta paskankaan vertaa(vaimooni)
Ainakin kaksi tapausta on ollut selaisia etten ollut aluksi mitenkään kiinnostunut, mutta ihastus syntyi ajan kanssa. Toinen tapaus oli koulukaveri, toinen oli työkaveri. Jos on jatkuvasti tekemisissä ja näkee päivittäin, ja vieläpä viihtyy toisen seurassa, niin jossakin vaiheessa voi syntyä kiintymys toista kohtaan. Aluksi vaatimaton ulkonäkökin voi alkaa paremman tutustumisen jälkeen näyttää nätiltä, näin kävi näille kahdelle naiselle minun silmissäni.
Tai ei voida sanoa, etten ois yhtään ollut kiinnostunut, mutta kuitenkin niin että nainen oli minusta alussa kiinnostuneempi.
Myöhemmin tilanteet vaihtuivat, mutta minun kannaltani kävi huonosti :(
Kaikki kolme suhdettani on olleet
sellsii, että mut on pokattu,
enkä oo tutenut näitten
naisten kanssa mitää.
Kaikki kolme ovat antaneet
ekana yönä, mutta sinnnikyys
tekee aina vaikutuksen,
viime tapauksessa tämä yks ajoi
läpi suomen minua kattumaan
viikko sen jälkeen kun oltiin nähty,
että niin se aina mulle on käynyt.
Että ekaks en tunne mitään.
mutta naiset kyllä osaa konstit =)
on tapahtunut ainakin minulle. Opin tuntemaan toisen paremmin ja huomasin, että kuoren alla pilkisti todellinen helmi ja yhdessä on pärjätty viimeiset 15- vuotta. Todella upea hän on edelleen.
Asia tuli kai selväksi jo tällä "aineistolla". Itse olen ollut ihastunut mieheen, joka aluksi ei tuntunut yhtään mielenkiintoiselta, mutta johon retkahdin sitten oikein kunnolla; tosin huonosti kävi.
Voinemme tästä päätellä, että kannattaa antaa aikaa tutustumiselle, ennen kuin tekee suuria johtopäätöksiä.Nykyään tuntuu, että päätökset toisen sopivuudesta tehdään niin kevyesti. Eli jos ei heti ole jalatirtimaasta- tunnetta, niin ollaan valmiita siirtymään seuraavaan.
rakastunut... no jaa en tiedä... en ainakaan usko
On, merkillistä että niin voi käydä.
Olen rakastunut naiseen jota lähes inhosin ensimmäisen tapaamisemme jälkeen. Hän vaikutti diivalta, ylimieliseltä idiootilta... Lähempi tuttavuus töiden kautta sai silmäni avautumaan. Hän ei ollut tippaakaan sitä mitä olin muka ollut näkevinäni, vaan täysin päinvastoin. Maailman ihanin nainen ja minä meinasin jo "työntää laidan yli" ensi tapaamisen jälkeen ;)
Hienoa!
Ei ole koiraa karvoihin katsominen...vai miten se menikään..?
Onneksi ymmärsit oman parhaasi! ;)