AKKAMAISET MIEHET

oona.

VAIHDETAAS VAIHTEEKSI AIHETTA.

Mitä mieltä olette "feminiinisistä miehistä"? EN tarkoita nyt homoja jne...vaan feminiinisesti "latautuneita" miehiä...

Tyyliin, voisivat olla psyykeltään melkeinpä NAISIA, mutta miehen ulkokuori kuitenkin...

Itse hieman "pelkään" tuon tyyppisiä miehiä, koska heillä on taipumusta "selkään puukottamiseen", juoruiluun (selän takana), saattavat kääntää kelkkansa yhtäkkiä, pitää varoa, mitä heille oikeastaan sanoo/puhuu, ettei "kaikkea mitä sanot, käytetä jossain vaiheessa jollain tavalla sinua vastaan", jne...

Do you get the point?

Tunnetteko tällaisia miehiä ja mitkä ovat "fiilikset" heidän suhteensa?

11

1019

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sen voin sanoa

      Et tunne heitä.

      • oona.

        No taidanpa tuntea.

        Löysitkö muuten itsesi kuvauksesta?


    • sukupuolesta kiinni ja miten on latautunut.

      Asenteesta enemmän.

    • random_N

      ovat hankala laji, kuin pikkuisen liian kesyjä villieläimiä tai lihaesansilla maustettu limsa.

      Ne voi palastella ja hoksata helposti mistä ne koostuu mutta lopputuloksen käyttäytymistä ei voi ennakoida eikä niillä oikeastaan tee mitään.

      Ne pettävät ja tekevät ohareita kaikille. Just niitä joilla on salaperäinen venähdys selässä muuttopäivänä, parturi valutalkoopäivänä, ovat innokkaina suunnittelemassa vaikka porukan reissuja mutta eivät ainakaan omalla rahallaan osallistu.

      Haukkuvat duuni-, opiskelu-, harrastus-, baari- ja lapsuuskavereitaan. Eivät lähesty naisia, joihin ovat ihastuneet vaan panevat merkityksettömiä hoitoja ja haukkuvat sitten näitä.

      Joskus pohdin ovatko he oikeasti homoja mutta eivät ole vain tulleet asiaa hoksanneeksi.

      Ja huom: homotuttavissani ei ole tätä miestyyppiä. En monta tämmöistä tunne, luojan kiitos, mutta heteroina esiintyvät kaikki.

      • oona.

        Näkyisit tajuavan, missä "mennään"...

        Olen enimmäkseen samaa mieltä kanssasi noista määritelmistäsi.


    • vaimolta salaa

      Akkamainen mies ei kykene sanomaan mitään sellaiselle ihmiselle, joka hänen mielestään häntä loukkaa. Jos loukkaa? Akkamainen mies vetää herneen nenään mitä ihmeellisimmistä asioista. Akkamainen mies on varsinainen juoruämmä. Edes naiset eivät pysty sellaisiin saavutuksiin ko. lajissa. Akkamaisella miehellä on erityisen huono itsetunto. Perheasiat saattavat olla kunnossa, toki. Akkamainen mies tarvitsee itselleen "sielunhoitajan", jonkun liian kiltin. Todennäköisesti akkamainen mies sairastuttaa lopulta oman "sielunhoitajansa". Mutta rientää etsimään seuraavaa kohdetta.

      • höpinä höpinä akkamainen mies joutuu etsimään miesmäisen naisen, että joku rotu säilyy perheessä.


      • h977gj
        moraalinvartija kirjoitti:

        höpinä höpinä akkamainen mies joutuu etsimään miesmäisen naisen, että joku rotu säilyy perheessä.

        Juuri näin. Mielellään kltin ja miesmäisen naisen :D


      • h977gj kirjoitti:

        Juuri näin. Mielellään kltin ja miesmäisen naisen :D

        juuri niin mutta ainut ristiriita tulee siinä ettei miesmäinen nainen halu aina olla, se paholainen lapsille jolloin naismainen mies joutuu oppimaan sitkeyttä komentamaan, olemaan reilu ja uskaltaa puhua vaikka suututtamalla(koska kiltti ei satuta) , vaikka hän tarviikin sen miesmäisen naisen rinnalleen opettamaan ja tukemaan. liian kitti ei saa olla muuten sitä jää kierteeseen, muiden poljettavaksi, lisäksi lapset oppii suoruuden ja lojaalisuuden(kaiken sen mitä me vanhemmat opetetaan )


      • b9b797f9f
        moraalinvartija kirjoitti:

        juuri niin mutta ainut ristiriita tulee siinä ettei miesmäinen nainen halu aina olla, se paholainen lapsille jolloin naismainen mies joutuu oppimaan sitkeyttä komentamaan, olemaan reilu ja uskaltaa puhua vaikka suututtamalla(koska kiltti ei satuta) , vaikka hän tarviikin sen miesmäisen naisen rinnalleen opettamaan ja tukemaan. liian kitti ei saa olla muuten sitä jää kierteeseen, muiden poljettavaksi, lisäksi lapset oppii suoruuden ja lojaalisuuden(kaiken sen mitä me vanhemmat opetetaan )

        Ja jos siinä ihan kaksistaan ollaan ni on siinä naisella aika kova pala haukattavanaan ku pitää olla sekä selkäranka että kainalo. (Sitäkin ne miehet naisiltaan tarvii ja tuntuu että naismainen mies etenkin) Kovasti tulee mieleen että naisen on oltava sellasessa suhteessa vähän niinkuin äiti miehelle. Asettaa rajat ja rakastaa, toisen tehtäväksi jää opetella elämää.


    • 4+11

      Olen tuntenut yhden tällaisen miehen ja voin sanoa että LUOJA! mikä helpotus kun pääsin siitä eroon. Oikeasti pelottava tyyppi, en ole edes naisissa kohdannut vastaavaa pelleilyä. Hyi, puistattaa oikein ajatus.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      127
      1558
    2. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      113
      1331
    3. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      136
      1152
    4. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      55
      1131
    5. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      72
      793
    6. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      786
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      25
      776
    8. 36
      776
    9. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      9
      685
    10. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      26
      639
    Aihe