Laitoin eka hopea koru navaani, mutta olikos pitää laittaa eka kultakoru?? kääks.. onko teillä samaa kokemusta ku teille laitetettiin eka hopeakoru?
Eka kultakoru??
Ewe
4416
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Niin että eikös lävistäjä nämä jutut tiedä, tuskin ne napaan menee ensikoruksi laittamaan mitään mikä siihen ei sovi? Ainakin niillä ammattitaitoisilla lävistäjillä luulisi olevan tietoa..
Oletko tehnyt lävistyksen itse? Kuulostaa vähän sille. Ei liikkeissä kyllä hopeaa laiteta eikä kultaakaan mielellään ensikoruksi, koska kulta tummuu helposti. Parantuneeseen lävistykseen sopii kyllä kultakin. Ne kultakorut on kyllä aika tyyriitä.. Titaania pitäisi ensikorun olla!
ei parane ite mennä "lävistelemään" ihteään. titaania tai kirurginterästä niiden korujen kuuluisi olla.
Ensikoruksi Titaania taikka 316lvm terästä (ei kirurginterästä vaan vielä puhtaampi versio) Eu:n säädösten mukaan ja hopeaa ei ollenkaan lävistyksiin korkeiden epäpuhtaus määrien takia. Kullassa kannattaa myös pitää mielessä että alle 14K on vielä aika rihkamaa... Kullalle löytyy vaihtoehtona Zircon eli kullan värisellä pinnotteella varustettu titaani. jos haluaa tietoa materiaaleista jne kannattaa katsoa esim www.wildcat.co.uk ja sieltä Materials.