Kertokaahan että miten tehdä vaikutus nuorempaan naiseen jonka pyysit kahville?
Varsinaiset treffit eivät kai ole kysymyksessä enkä naista tunne sen enempää.
En oikein tiennyt itsekään mitä tapahtui. Yhtäkkiä vain pyysin häntä kahville.
Mites sais urkittua onko hän kiinnostunut muussakin mielessä vai pitääkö sitä lukea rivin välistä?
Olen ollut toki ennen kahvitreffeillä mutta tämä on uusi tilanne. Olisi kiva tutustua ja katsoa mihin tämä vie mutta hieman huolestuttaa että pilaan mahdollisuudet heti?
Mitä kannattaa tehdä/mitä ei?
Varsinaiset treffit eivät kai ole kysymyksessä enkä naista tunne sen enempää.
En oikein tiennyt itsekään mitä tapahtui. Yhtäkkiä vain pyysin häntä kahville.
Mites sais urkittua onko hän kiinnostunut muussakin mielessä vai pitääkö sitä lukea rivin välistä?
Olen ollut toki ennen kahvitreffeillä mutta tämä on uusi tilanne. Olisi kiva tutustua ja katsoa mihin tämä vie mutta hieman huolestuttaa että pilaan mahdollisuudet heti?
Mitä kannattaa tehdä/mitä ei?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jos olet sen verran saanut itsestäsi irti, että olet pyytänyt naisen kahveille ja hän on suostunut, niin ei kai siinä enää muuta tarvita kuin että alatte puhua asioista, jotka molempia kiinnostaa.
Eli jos johdatat keskustelua, et jatka pitkään aiheesta, joka häntä ei tunnu erityisemmin kiinnostavan ja jos hän on puhehaluinen, niin KUUNTELET ja teet tietomääräsi mukaan lisäkysymyksiä, mutta ei sitäkään kannata viedä teeskentelyn puolelle.
Kai ihmisten tapaamisten yleinenkin tarkoitus on vaihtaa ajatuksia. Sillä tavalla ne syvemmät ystävyydet erottuvat tavallisista tuttavuuksista.
Kysy sit treffien jälkeen, et mitkäs on mietteet, et haluisko tutustella enempi, et olisko sillain kiinnostusta, vai jätetäänkö tähän vai nähdäänkö uudestaan. Ehkei kannata heti kosia.
"Kysy sit treffien jälkeen, et mitkäs on mietteet, et haluisko tutustella enempi, et olisko sillain kiinnostusta, vai jätetäänkö tähän vai nähdäänkö uudestaan."
Ha ha haa! Jos se nainen on täys saapas, etkä enää ikinä halua nähdä sitä, niin noudata ylläolevaa neuvoa! Voi taata, että tuon kun heität, niin et takulla näe ikänä, mikäli nainen on vähänkin epävarma sun suhteen.
Pistä sähköpostiossu, ni annan pari hyvää vinkkiä.
...leiki nuorempaa mitä olet, sun nimimerkkisi ainakin kertoo että sä olisit joku keski-ikäinen ikäkompleksinen kun ainostat itseäs nuorekkaaksi. Mikään ei töki niin pahasti kuin se että mies yrittää leikkiä nuorempaa kuin mitä on. Siinä kyllä alkaa hälytyskellot soimaan meillä nuoremmilla naisilla. Ja koska sä pyysit reilusti totuuksia niin sanonpa vielä että teissä vanhemmissa miehissä ei kiinnosta muu kuin se että te maksatte, teillä on fyrkkaa. Seksiseura ym. me haetaan muualta. Sorry nyt tämä purkaus, mut itse halusit totuuksia=)
Ettei ketään nuorta naista kiinnostaisi vanhemmat miehet (muuta kuin maksajan roolissa). Itse olen reippaasti vanhempi, mutta sun ikäisten kanssa olen hyväkin bilekaveri. En seksiseuraa, mutta ensimmäisten joukossa usein kutsuttuna. Seksiä löytyy sitten yli kolmekymppisistä, siis lähes 20 vuotta itseäni nuoremmista.
Mistä tämä sitten johtuu, en tiedä, ehkä minäkin olen "nuorekas"? Ainakaan mulla ei ole ikäkriisiä, useilla 30 tuntuu olevan.
Mutta neuvosi ettei leiki nuorempaa kuin on taitaa olla paras mahdollinen, täytyy hyväksyä itsensä että muutkin hyväksyisivät.