Espanjalaista tai latono rock bändejä?

rocck

Tiedättekös mitään hyviä espanjaksi laulavia rock bändejä?

11

4448

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • ilmoitettu

        Linkki numero 3. Liekö sitten perää.


      • wwwwwwwwwwwww
        ilmoitettu kirjoitti:

        Linkki numero 3. Liekö sitten perää.

        hmm. minulla aukeaa Saratoga-bändin virallisen sivun näköinen sivu, olen tosin estänyt javascriptit joten en saa mitään hälytystä. Välttäkääpä siis tuota.

        Saratogan viralliset sivut ovatkin täällä:
        http://www.saratoga.es/


    • jäikin...
    • Ramon P
    • IAK

      ...oma poika Albert Hammond (heistä siis lähinnä isä elikkä Sr.) on klassisen kova valinta (varsinkin sävellyksiltään) jos gibraltarinespanja kelpaa lauluissa ja tavaran ei tartte olla heviä.

    • Gothic Rocker

      Tsekkaa Del Castillos yhtyeen levyt. Hienoa kitarointia akustisilla soittimilla. Upeaääninen miehekäs laulaja.
      Vielä hienompi on Chingon: Mexican Spagetti Western levy. Siinä Del Castillos on perusbändinä ja mukana hienoa sähkökitarointia Robert Rodriquezilta, jonka projekti kyseessä. Mukana myös upeita vierailijoita. Upeaa laulua. Hienoja biisejä. Meillä kuunneltiin kotona puoli vuotta tätä levyä yhteen mittaan. Vaimoke kuunteli sitä omassa autossaan ja minaä omassa autossani. Ja kotona lisäksi. Kunnon rockmeininkiä. Ja ne Castillos-veljesten ja Robertin kitarat. Jumaleisson. Kolme kitaristia soittaa koko ajan upeita juttuja, Tähän levyyn ei kyllästy. Itse olen rockmies ja tässä ei ole mitään viihteellistä imelyyttä. Täydellinen latinorockalbumi.

    • -A

      Tämä yhtye onkin mielenkiintoinen sekoitus world-musaa, flamencon menevyyttä ja pohjoista melankoliaa:

      www.bajoceroband.com
      www.myspace.com/bajocerofin
      www.facebook.com/bajoceroband

    • LatinoRocker

      Tutustutaan noihin kaikkiin.

    • Skapunk

      Ska.punk

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      104
      2617
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      101
      1667
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1515
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      14
      1226
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      22
      1028
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      963
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      44
      911
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      119
      896
    9. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      334
      814
    10. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      813
    Aihe