Miten joulu sujui?

Palauduin tänään suvun hoteista ja bisneksen teko alkoi heti. Mites teillä? Tuliko syötyä liikaa ja tapeltua suvun kanssa?
13334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

oli. Kavereitten kanssa ja tuli bileteltyä, tapeltua, naurettua, itkettyä, ryypättyä, tanssittua, kärsitty jumalattomista krapuloista ja morkkiksista jne... Voin sanoa että oli OIKEESTI tosi rankka joulu kaikinpuolin... Huh...

Mites sulla siellä sukulaisissa meni itelläs?

Äänestä
  • hyvin. Johtunee siitä, että en viipynyt edes viikkoa ja tapaan heitä n. kerran vuodessa.

    Äänestä

  • SupremeSatan kirjoitti:

    hyvin. Johtunee siitä, että en viipynyt edes viikkoa ja tapaan heitä n. kerran vuodessa.

    meni hyvin kun kerran vaan kerran vuodessa tapaat :D

    Mulla kävi jo mielessä että onko siellä teillä mennyt tappeluks kun kysyit... :)

    Äänestä

Kerrankin Rouva Ratikka oli joulun Suomessa, eikä minulla ollut töitä. Systerillä oli mukavaa. Sanon aina, että kavereeraan siskoni ja parin serkkuni kanssa siitäkin huolimatta, että ovat sukua, eli en taatusti sen vuoksi.

Joulupäivänä ja tapanina oli vielä bileet, ettei aika ainakaan pitkäksi ole käynyt. Puhumattakaan, että työt kutsuvat vasta loppiaisen jälkeen. ;-)

Äänestä

... turhankin nopeasti. Aattona olin kotosalla vaan, muina päivinä sukuloimassa. Arki alkoi eilen, mutta töiden jälkeen piti vielä käydä sukulaisten luona.

Kauheasti tuli syötyä, mutta sukulaisten kanssa ei tarvinnut tapella. :)

Äänestä

Joulua vietettiin meillä ja lähisukulaiset tuli kestitettyä. Tapani mukaan laitoin ruokaa ihan liikaa ja laatikoita olisi vieläkin pakastimessa (ja jämiä jääkaapissa). Ehkä ensi vuonna opin viimeinkin? Riidat ei jouluun kuulu enkä sellaisia sukulaisia jaksaisikaan, joitten kanssa joutuisi tappelemaan. Lasten iloksi saapui joulupukki ja lapset hukutettiin lahjoihin :)

Äänestä
  • oli hyvä joulu lahjojen kannalta. Ihmiset olivat kerrankin kuunnelleet, mitä haluaisin tai tarvitsisin. Laatu korvasi määrän.

    Äänestä

En riidellyt suvun kanssa enkä syönyt liikaa muuta kuin suklaata, ja sitähän ei lasketa sillä se on liian tavanomaista.
Sing Staria tuli "pelattua", menestyksekkäästi ;)

Äänestä

Kapiaissukulaista ei erottanut joulukuusesta
Langon äiti ihastui vankikarkuriin
Serkku, rasistinen sellainen jouti sanaharkkaan kummilapsen tyttären afgaanialaisen poikaystävän kanssa.
Siskon lapsi lauloi karaokea, kunnes hänen isänsä iski kirveellä laitteet säpäleiksi.
Muutama kutsuttu oli vegaaneja, joten pöytää koristava kinkku sai heidät ja afgaanialaisen yhteen rintamaan.
Vegaanien mielest liha on mrhaa ja afgaanialaisen mielestä sianliha ei ole ihmisten ruokaa.
Tästä isovanhempani, kahden sodan läpikäyneitä tämä kohta sieppasi ja heittivät kinkun maisemaikkunan läpi pihalle.
Yksi sukulainen oli enemmän mustasukkainen äidistään, kuin tyttöystävästään, joka karkasi kiertävän joulupukin matkaan.
Perustelujen mukaan samalla saatiin tila tuuletettua epämääräisistä hajuista.
Lopuksi illa pelastivat poliisit, jotka veivät vankikarkurin, afgaanialaisen mennessään.

Ei siis mitään ihmeellisempää, hieman taisin liioitella joulun tapahtumista.

Äänestä
  • liioittelit vaikka hauskalta vaikuttikin.

    Äänestä

  • Alkoi naurattaa, mutta jos osakin on totta niin kieltämättä ei varsinaisesti naurun aihe :O

    Äänestä

työnteon ohessa. Lentsu tulla tupsahti sopivasti tiistai-iltana ja yskä vaan pahenee koko ajan. Nyt kun vielä pitkät vapaat vasta edessäpäin.

Muuten sitten käytiin vävykokelaan kanssa aattoa juhlistamassa mun vanhempien luona. Ja kaikkihan tosta pässistä tykkäs. Jumalattomassa jurrissa olevasta veljestä lähtien.

Syötyä tuli liikaa. Tapeltua ei onneksi.

Bisnes on hyvä alottaa samantien. Ei ainakaan taidot unohdu. =)

Äänestä

kavereiden kanssa oltiin ryyppäämässä koko viikko keskustassa..oli hauskaa, kavereilla saattaa olla v-mäisempää, kun heivasivat muijansa koko viikoksi ja lähti meikläisen reissuun...noh, suhdetta on hyvä koetella

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


SupremeSatan kirjoitti:

Palauduin tänään suvun hoteista ja bisneksen teko alkoi heti. Mites teillä? Tuliko syötyä liikaa ja tapeltua suvun kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu