Nummi-Pusulan koirankiduttaja

Tapahtukoon oikeus

Iltalehden mukaan Nummi-Pusulassa mies pahoinpiteli hoidossaan olleen vaimonsa koiranpennun kuoliaaksi hakkaamalla ja kuristamalla sitä. Mies itse väittää "vain kouluttaneensa koiraa". Toivottavasti tuollainen olento päätyy saunan taa.

2

619

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • silkki

      Mikä ihmisiä nykyään oikein vaivaa? Satutetaan viattomia ja sellaisia jotka eivät voi puolustaa itseään! Todella surullista !!!!

      • päätä silittämällä

        eikä muutamalla sakkosatasella. Ei nämä ihmiset lotkauta korvaansa tälläisesta sakkorangaistuksesta. Mutta täytyy alkaa pitämään oikeasti omankäden oikeutta näissä asioissa ja kun tuollainen tulee julki niin ei muuta kun joukolla hakemaan ko. henkilö samalle paikalle jossa hakkas koiransa, ja eikun samalla mitalla mätkitään. Oppii varmasti. Ja tietenkin kaulapanta kaulaan ja hihna ettei juokse pakoon. Varmasti tämäkin piti vielä hihnasta kiinni ettei koira voinut paeta paikalta. Jumalauta että ottaa ohimoon tuollainen äijä. Ja jos nyt luulette että kirjoitan tässä ihan huvikseni, niin tapaus tuusulantieltä kaksi kesää sitten. Ajoin Opelmantan perässä ja tien sivussa käveli kissa ihan siis siellä hiekalla, ei ajokaistalla, ihmettelin että mitä hittoa tuo koukkas tonne penkalle? se jätkä ajoi tahallaan sen kissan päälle. Pysähdyin ja totesin että kissa on kuollut. soitin 112 ja kerroin tapahtuneen ja otin kissan kyytiin. Lähdin nopeasti jatkamaan matkaa ja näin saman kundin tankkaamassa muutaman kilsan päässä. Ajoin auton eteen poikittain omani ja vetäsin kyllä ihan olan takaa, ei tehnyt rikosilmoitusta kun ei ole tähänpäivään vielä jeppejä meil näkyny.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      301
      1273
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1047
    3. 64
      867
    4. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      71
      847
    5. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      420
      705
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      47
      629
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      72
      598
    8. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      582
    9. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      77
      574
    10. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      450
      563
    Aihe