Eli on tullut katseltua netistä mielettömän nättejä emohiuksia ja -kampauksia. Itse en kuuntele mitään emomusiikkia ym. mutta tahtoisin sellaiset hiukset. Onko sen näköisistä ihmisistä jotakin ennakkoluuloja tai sellaista? Luin jostain että tämä tyylisuuntaus olisi jotenkin lannistuneille tai jotakin tuohon suuntaan? Taisin katsella Dreamhairin sivuilta jo hiusraitoja, jotka kiinnostaisivat paljon. Ilmotelkaas tietoja tästä aiheesta, mitä pidätte tärkeinä tai kiinnostavina. Ja kiitos miljoona kertaa, läheltä ei löydy ihmisiä joilta kysellä tällaisia.
http://www.girls-emo.com/wp-content/uploads/2008/01/58965.jpg
Jotakin tuohon tyyliin, raitoja sivuttain, pidennyksiä ja räikeitä väriraitoja.
http://www.girls-emo.com/wp-content/uploads/2008/01/58965.jpg
Jotakin tuohon tyyliin, raitoja sivuttain, pidennyksiä ja räikeitä väriraitoja.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Emohan tulee sanasta emotional, tunteellinen.
Emolla tarkoitetaan sen äidin lisäksi masentunutta, usein jopa itsetuhoista tyyppiä. Tuo kampaus jonka kuvan linkitit taitaa mennä sen scenen puolelle.
Pukeutumisesta:
Scene on värikkäämpi tyyli, toisin kuin emo (emotyyli on mustaa, punaista ja valkoista)
Ehkäpä jo tiesit nuo seikat?
Itse pidän myös paljon emo/scene-hiustyyleistä, mutta itselle ne ei varmaankaan sopisi eikä ne ole niin paljoa tyyliäni.
Jos niistä pidät, niin siitä vain muuttamaan hiustyyliä :)
.."asiantuntijoiden" selityksiä mulle mikä on wnb-emo ja mikä oikea emo.
Menin jo tilaamaan raidat ja kerkesin jopa värjätä itselleni vaakaraitoja.
wannabe- emo on vain ulkonäöltään sceneä/emoa muistuttava, ns. ''oikea'' emo kuuntelee myös metallia ja paljon musiikkia ylipäänsä. ole emo/scene myös sisältä! älä unohda meikkiä.
haluaisin leikkuuttaa sellaiset scene- tyyliset hiukset, mutta ne saisivat olla aika tavikset.. siis ilman raitoja, pidennyksiä tms. Pukeutumiseni on aika tavallista, joten mietin sopiiko hiukset tavis- tyyliin? ja pelkään että ihmiset luulevat minusta tulleen emo tai joku vastaava.. auttakaa!
Heiips kaikki!
voitteko kertoo et oonko joku wnb jos mulla on pidennykset ja käytän scenemäisii vatteita ja tykkään enemmän sellaisesta huuto musiikista :I>
:D
Mistä sais pesukarhu raitoii?