Siis nykypäivänähän monessa metallibändissä on lyhyttukasia tavallisen näkösiä tyyppejä, skeittarin näkösiä tyyppejä, lökäpöksyjä, rastapäitä, kaikennäköstä porukkaa.
Menkää johonkin lehtipisteeseen ja selatkaa jotain Metal Edge lehteä niin suurin osa EI oo mitään pillifarkkusia liimatukkia.
Ja sit menkää johonkin metallikonserttiin, vaikka kun joku Slayer tulee seuraavan kerran Suomeen, niin eipä ole halli täynnä liimatukkasia pillifarkkuja, vaan suurin osa yleisöstä on lyhyttukkasia ja monet on ihan tavallisen näkösiä.
Hevari on hevari jos se kuuntelee metallia ja käy aktiivisesti metallikonserteissa.
Miks haukutte hevareita?
11
617
Vastaukset
- Head
Ei teitä haukkuttaisi ellei tällä kävisi kaikenlaisia pulsuja kuten mies savosta avautumassa metallimusiikin puolesta. Rauha räppärien ja hevihemmojen kesken ja jätetään kokonaan huomiotta savon mies ja muut mieskuoroista diggaavat.
- Nina...
koska hevarit o ihan perseest, nii aneemista porukkaa.. :) mä e tajuu miten joku voi kuunnella sellasta örinää yms.. :)
- hevi
ehkä me satutaan tykkäämään sellaisesta? perustele miksi ei tykättäisi!
eli jos tykkää sellaisesta musasta mistä sä et pidä, niin on aneeminen ja perseestä? perustele miks mä oon aneeminen ja perseestä :) - Enemy Of Reality
mä en tajuu kuinka joku voi kuunnella sellasta "joujou... joujoujes... joujou, mä mä mä joujou...." ja taustalla epämääränen "musiikki" mutta tämä on mun mieleipide... mutta tuo on pakko korjata, örinää? läheskään kaikki hevi ei oo örinää... Stratovarius, Metallica, Megadeth, Nightwish, Slayer, Luca Turilli... tuos ny on metalliaki mukana mutta eipä taida tyttö huomata niitten välistä eroa ku ne on kaikki nii örinää...
ja muuten... hevarit ei oo mitenkää perseestä... ne on melkee niinku uskovaiset... kummistaki puhutaan paskaa mutta oikiasti molemmat on aiva vitun mukavaa väkeä jos vähäki vaivautuu tutustumaan... - Nina
Enemy Of Reality kirjoitti:
mä en tajuu kuinka joku voi kuunnella sellasta "joujou... joujoujes... joujou, mä mä mä joujou...." ja taustalla epämääränen "musiikki" mutta tämä on mun mieleipide... mutta tuo on pakko korjata, örinää? läheskään kaikki hevi ei oo örinää... Stratovarius, Metallica, Megadeth, Nightwish, Slayer, Luca Turilli... tuos ny on metalliaki mukana mutta eipä taida tyttö huomata niitten välistä eroa ku ne on kaikki nii örinää...
ja muuten... hevarit ei oo mitenkää perseestä... ne on melkee niinku uskovaiset... kummistaki puhutaan paskaa mutta oikiasti molemmat on aiva vitun mukavaa väkeä jos vähäki vaivautuu tutustumaan...joo okei tehään niin et kumpikaan ei inhoo kumpaakaan vaan mä elän mun joujoussa!! ja te elätte teijän miten sen nytsanois!! jotain!!
- Jorma
hevi kirjoitti:
ehkä me satutaan tykkäämään sellaisesta? perustele miksi ei tykättäisi!
eli jos tykkää sellaisesta musasta mistä sä et pidä, niin on aneeminen ja perseestä? perustele miks mä oon aneeminen ja perseestä :)Koska sä kuuntelet hevii! Siinä sul perustelui lyhyesti!!!!
- rap is crap
Sitä voi kuunnella siksi jos ei halua kuunnella jotaki homoja poikia jotka näyttää tytöiltä ja kuulostaa niiltä.
- pannulappu.
vaikka näin yksinkertaisesti että ulkonäkö ei tee ihmisestä sitä mitä se on.
- Cephalion
Ihan turha haukkua kun ei asiat kumminkaan mikskään muutu.
- buuu
mun mielest hevarit o iha okei niiku kaikki muutki.. ite kuuntelen enimmäksee kyl räppii mut en silti mee haukkuu niit jotka EI kuuntele... diggaan kyl kuunnella rokkiiki esim.gunnarei ja hanoit.. tää oli mun mielipide ja se mitä haen täl takaa on et mix mennä haukkuu niit jotka kuuntelee jotai muuta mitä ite ei.. eihä siin oo ees mitää järkee.. jokaisella on oma musiikkimaku. piste.
- -hopparimuija-
Juuh,mä ihmettelen sitä,et monet hopparit haukkuu hevareita. Ja kans toisinpäin. Alunperin hopparit ei edes ollu muita kulttuureja vastaan,mut nyt on selvästi tullu ilmi,et hevarit ja hopparit ei sopeudu keskenään,ainaki mitä ite oon lukenu ja kuullu juttuu. Outo juttu ja ite kannatan rauhaa enkä tajua miks ei vois olla vaan oma ittensä. Kaikki me ollaan vaa ihmisii. Ei hevareis,eikä muiskaa tyyleis ja aatteis oo mielestäni mitää vikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun302846Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081837Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171820- 171424
Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si731350Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431258- 241255
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?771169- 311028
UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa971007