Menetetty peli?

Tilanne on tämä ja kaipasisin mielipiteitä.
Olen tapaillut miestä ja mukavaa on ollut, kuulemma molemmin puolin. Miehen mielestä olen kiva ja mukava mutta yhtäkkiä sanoi että pitää miettiä. Onkos peli siis menetetty? Toivoa ei enää ole kun miettiä pitää kesken kivan?
91737
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

syitä voi olla monia, ex, kiireet, olithyväpano, vapauden halu, huono päivä, leikkii vaikeesti tavoteltavaa, leikkii muuten vaan, tai sitten ei vaan kiinnosta, tai sit haluaa nähdä miten sä suhtaudut, ootko tosittas jne jne...;)

Äänestä

Hän taitaa pelata psykologista peliä, katsoo miten reagoit.

Tai

Joillakin miehillä iskee jonkinlainen sitoutumiskammoa vastaava suhteenalkukammo.

Lukusien kokemusteni perusteella useat henkilöt ensin kehuvat suhdetta kanssasi maasta taivaisiin. Näin saadaan tunneside. Sit kun huomaa että tämä huomaa että olet rakastunut, sinut jätetään surutta, kostoksi entisten traumojen takia joihin sulla ei ole osaa eikä arpaa(sovellettavissa sekä miehiin että naisiin).

Ehkä exä on ollut harakka ja tuhonnut luottamuksen naissukupuoleen, ja hän nyt pohtii pystytkö sinä rakentamaan tämän niin hauraan rakennelman takaisin.

Toivon osaksesi lämpöä, onnea ja menestystä!

Äänestä
  • Uskokaa tätä ihmistä. Hän tietää mistä puhuu!!!!!

    Äänestä

Kyllä on peli menetetty!
Kun ruvetaan miettimään se tarkoittaa ettei enään pahemmin kiinnosta!

Äänestä
  • ei välttämättä. omalla kohdallani mies halusi vähän miettiä, kun ns. sitoutumisesta ruvettiin puhumaan. rehellisesti kerroin haluavani hänet, ja nyt ollaan oltu yhdessä lähes 2 vuotta.

    Äänestä

  • margot kirjoitti:

    ei välttämättä. omalla kohdallani mies halusi vähän miettiä, kun ns. sitoutumisesta ruvettiin puhumaan. rehellisesti kerroin haluavani hänet, ja nyt ollaan oltu yhdessä lähes 2 vuotta.

    minä olen aivan samassa tilanteessa, tapailin ihanaa miestä usemman kuukauden, mutta nyt ollaan siinä tilanteessa että mies "miettii" mitä haluaa, haluaako seurustella vakavasti vai jatkaa aikamiehen poikamieselämää . Sitoutumispelkohan se takana on, epäonnistunut liitto ja pelko että saa siipeensä uudelleen. Syytönhän minä menneisyyteen olen, omanikaan sen ruusuisempi ole ollut, mutta sen kanssa on opittava elmäään ja annettava tulevalle mahdollisuus. Jos jää murehtimaan menneitä niin huomaakin kohta miten elämä lipui ohi ilman onnea ja rakkautta.

    Äänestä

Niin kävi tälle tytölle. Peli menetty. Taas yksin. Mies halusi miettiä ja päätyi siihen ettei mua enää tahdo. Minkäs teet. Eipä mitään ole tehtävissä... vai?

Äänestä
  • Mä en mieti tollei kantsiiko alkaa seurustelemaan... (Siinä varmaan mun ongelma?)
    Kyllä sen huomaa muutenkin jos suhde ei toimi, ei sitä tartte varta vasten miettiä.

    Siis vapailla markkinoilla, ei se mitään, kyllä sulle vielä joku löytyy. Mielummin semmoinen joka toimii eikä mieti;)

    Lycka till!

    Äänestä

  • Tuhannen Harakan Kirous kirjoitti:

    Mä en mieti tollei kantsiiko alkaa seurustelemaan... (Siinä varmaan mun ongelma?)
    Kyllä sen huomaa muutenkin jos suhde ei toimi, ei sitä tartte varta vasten miettiä.

    Siis vapailla markkinoilla, ei se mitään, kyllä sulle vielä joku löytyy. Mielummin semmoinen joka toimii eikä mieti;)

    Lycka till!

    Kiitoksia kannustuksesta! Mietityttää edelleeen josko se olikin vaan jokin testi ja mokasin kun en ollut innokkaampi... *toiveajattelua*

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


neiti kirjoitti:

Tilanne on tämä ja kaipasisin mielipiteitä.
Olen tapaillut miestä ja mukavaa on ollut, kuulemma molemmin puolin. Miehen mielestä olen kiva ja mukava mutta yhtäkkiä sanoi että pitää miettiä. Onkos peli siis menetetty? Toivoa ei enää ole kun miettiä pitää kesken kivan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu