Nainen!!!

Olet ihastunut minuun, syvästi. Ymmärrät kai, etten tunne samoin.. Olet mukava ystävä, enkä halua loukata sinua, mutta luovuta. Teet vain itsellesi hallaa..
81637
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

ymmärtänyt kiinnostukseni aivan väärin. Pidän sua vain hyvänä ystävänä, korkeintaan olen liikaa korostanut sitä. Ole huoleti, otan etäisyyttä suhun tuntuvasti.Tarkoitus ei ole hämmentää ja nolostuttaa sua. Mullahan on jo ihan oma..

Äänestä

???

Äänestä
  • jonka kanssa istuin tänäänkin samassa pöydässä. Lähdettyäni, puhuitte minusta.

    Äänestä

Miten sellaista luulet? Niin tietenkin, olinhan minä sinuun kovinkin ihastunut aikaisemmin! Sinä se lopulta tuhosit ne syvät, aidot tunteeni. Luuletko tosiaan? Olen nähnyt, minkälainen olet ja mitkä ovat tekosi. En enää luota enkä voi enää sinua niin paljon arvostaa. Valitettavasti.

Pärjäile!

Äänestä

että olisin sinuun syvästi ihastunut? Luulen, että itse toivoisit sitä, että olisin ,mutta kun en ole. Haaveilet jostain sellaisesta ja sekoitat faktat ja fiktiot keskenään päässäsi. Minua toisinaan ihan säälittää kun katselen mitä touhuat siellä töissä. Olet mies, reppana sellainen.

Äänestä

toisiamme, mutta sovitaan nyt että olen ihastunut sinuun. Enkä todellakaan ole mukava mielestäsi vai olenko. No, kiitosta edes siitä. Olet sinäkin joskus kun olet mukavalla tuulella. Olit ennen hauskempi ja jotenkin älykkäämpi. Mitä sinulle on tapahtunut?

Äänestä

piiperöinen! Olet kuin aneeminen kala olemukseltasi. Ja minä taas olen seksikäs ja nainen suloinen sellainen. Näin minulle monet miehet ovat olemustani kuvanneet.

Kävitkö milloinkaan kansakoulua pitemmälle? Kirjaviisaus kun ei näy edes teoriatasolla mitenkään. Voi pikkuinen mies. Ethän rakentele minun suhteeni vaan niitä pilvilinnojasi. Se olisi niin turhaa...

Äänestä

ihastumisyhtälömme nurinpäin? Et millään voi myöntää, että olet minuun syvästi ihastunut, vieläkin. Minäkin olen sinuun.

Kaikesta kyllä olen huomannut, että asia on näin, vaikka yrität kieltää ja torjut minut usein monella tavoin. Esität minulle ihan muuta, mitä olet ja tunnet sisälläsi! Olet tietyillä tekemisilläsi yrittänyt osoittaa minulle, että et välittäisi minusta. Mutta kuulehan mies! Minulla on tämä naisen herkkä vaisto, missä en nyt erehdy. En mitenkään sinua häiritse. Ole vaan niin kuin haluat. Mutta kuinka pitkään jaksat tuota systeemiäsi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sinulle asiaa.. kirjoitti:

Olet ihastunut minuun, syvästi. Ymmärrät kai, etten tunne samoin.. Olet mukava ystävä, enkä halua loukata sinua, mutta luovuta. Teet vain itsellesi hallaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu