oon kuunnellu vähän aikaa räppiä en ymmärrä kaikkea Suomentakaa sanat
baunssaa
douppi
ghettoneekeri
rägis (tai räkis)
skobet
bamlaa
fätti/läski
leizaa
misty
tsygä
stevari
jatkan pian ...
"suomennoksia"
11
1001
Vastaukset
- tulokas
blingbling
flow
klikki
ei nyt tuu muuta mielee...
minä palaan vielä
mutta voitte suomentaa- tulokas
kukaan vaivaudu kirjoittamaan?
miksi? - neveragain
ottasitko ite asioista selvää? myös hieman ynnäilemällä saat "suomennoksia"... niin sitä on ite kukin tehnyt.fätti/läski=itehän sen suomensit!
- Pannulappu
baunssaa = jyrää
duoppi = tuplaus
Ghettoneekeri = slummineekeri
räkis = räkäistä
Skobet = koulu
Bamlaa = posahtaa
leizaa = liitää
tsygä = sytytin- pannulappu.
jättäisit mun nikin rauhaan.
muuten saat vääntää omaa pas*aa niin paljon kuin sielu sietää..
ja kuinka monta kertaa mun pitää sanoa se että
pannulappu. kirjoitetaan pienellä ja siinä on pisteperässä prkl :D - B.G
bounce-pompi
esim. pompota sitä persettä.
dope-huumausaine
mutta voi sanoa esim näin "sun riimit oli douppii shittii
ghettonee**ri-sanoit sen just
fätti-muhkee
esim "horol oli muhkee perse"
bling bling-tätä en osaa ehkä selittää mut tiedän kyl... no esim. oot blingbling-mies jos sul on paljo korui
flow-tätä en muista mutta saatto olla et jos räppää vitu hyvi ni on kunno flow jätkäl(en oo varma)
click-jengi
toiv. muistin oikein ja noist oli jotai hyötyy...joo öitä
- älä välitä
tää on tätä paskaa. Tää on just tätä mikä tekee suomiräpistä huonoa jenkkiräp kopiota.
Jos kerran tehään räppii suomeks, ni miks pitää keksiä niin paljon uusia sanoja jotka on suoraan jenkkislangia.
Olihan tossa noi tsygät yms. mitkä on ihan stadin slangista peräsin, mutta noi kaikki "douppii shittii", "jengi baunssaa", "blingblig gängsta"
Ei vittu mitä hirveetä "shittii" tää "suomiräbäskene" on. Joo. - Erkki
tsygä tarkoittaa polkupyörää ja stevari vartijaa, ja kumpikaan ei ole mitään rappislangia, tsygä on stadin slangia ja stevari sana juontaa juurensa vanhan vartiointifirman STV nimestä. Skobet on kaiuttimet.
- toinen tulokas...
..mitä ihmettä se MC tarkottaa?!?saatan vaikuttaa tyhmältä mutta ei se mitään...en nimittäin tiedä sitä joten jos joku vois kertoo mulle sen...?!?
- tulokas
MC=Master of Ceremony eli räppäri
- Kikki Hiiri
Itseasiassa MC ei ole sama asia kuin räppäri. MC on henkilö joka kuulluttaa keikalla artistit sisään ja soittaa taustanauhoja. Ainakin alkuperäisesti, nykyään sitä äpäröidään ihan kaikessa vapaudessa kun juniorit ei tiedä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175053Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/912286- 1351978
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481858Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171630"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551246Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu111882Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48821Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.299813Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654