>40 LAIHDUTTAJAT

Oikein hyvää alkanutta uutta vuotta kaikille!
tässä sitä nyt ollaan joulun jälkeisissä fiiliksissä ja ne eivät ole mitään kivaa katsottavaa, paino tasan 84 eli pari kiloo tuli joulun aikana. Ei muuta ku ankarasti vaan pudottaan niitä pois ja sit tietysti niitä muita kymmeniäå kiloja, jotka roikkuvat nin sitkeesti tossa mukana. Tänään tein jo puolentoista tunnin lenkin ja eilen olin tunnin lenkillä, joten hyvä alku ainaki on. Joten tsemppiä vaan kaikille tähän uuteen vuoteen ja painonpudotuksiin. palaillaan asiaan taas tuonnempana.
4275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ruokavalion muutoksella saadaan tehokkaammin tulosta ja täytyy muistaa sitten että se on elinikäinen muutos

Äänestä

Iltoja!

Päätin minäkin nyt sitten ilmoitella tuloksiani. Paino tällä hetkellä 66,5 eli 1 kg 300 grammaa lisää jouluna. Suklaata en hirveästi jouluna syönyt, mutta normaaleja jouluruokia meni ihan kiitettävästi. Lenkkeillyt olen edelleen joka päivä. Tällä hetkellä täälläpäin pakkasta 18 astetta. Kestää taas hetken ennenkuin tottuu koviin pakkasiin.

Edellinen kirjoittaja jo kirjoittikin, että liikunnalla ja oikealla ruokavaliolla saa tuloksia aikaan. Kilot eivät vain lähde nin äkkiä, kun ne ovat tulleet. Luulenpa vain, että tämä projekti kestää koko loppuelämän.

Kivaa pakkas viikonloppua vain kaikille, ja antakaahan kulua itsestänne muutkin. Muistakaa ulkoilla.

T: Aurooraa

Äänestä

Heips!

Taas yksi työviikko takanapäin. Ensi viikon tiistaina minulla on terveystarkastus terveyskekuksessa. Silloin otetaan verenpaina, verensokeri, laitetaan rokotukset kuntoon jne. Ihan toisaalta hyviä tälläiset tarkastukset aina siloin tällöin. Tänään päätin taas aloittaa herkkulakon. Toivottavasti pystyn pitämään tämän lakon pitkään.

Sitten varsinaiseen asiaan. Tänä aamuna painoni 66,2 eli viikossa 300 grammaa alaspäin. Saisi kyllä enemmänkin laskea viikossa, mutta toisaalta parempi tämäkin kuin, että olisi tullut painoa lisää.

Eipä tässä muuta tällä kertaa. Viikonloppuja kaikille, ja kirjoitelkaahan muutkin kuulumisianne. Onnittelut viikkotuloksista teille jokaiselle.

T: Aurooraa

Äänestä
  • Heippa! Ei järin hyvin ala tää meikäläisen kuuri, miinus 200g vaan pudotusta, vaik kai seki on parempi ku plussatulos. Että hermittää, tekis mieli vetää karkkipussi huiviin tai jotain muuta hyvää. lenkillekään ei hvuita lähtee. No toivottavasti ens viikko on parempi. Huomenna hautajaiset, ei hirveesti kiinnostaisi, mut on pakko mennä ku on niin lähisukua miehen puolelta. Hyvää vkonloppua kaikille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


alle 40 kirjoitti:

Oikein hyvää alkanutta uutta vuotta kaikille!
tässä sitä nyt ollaan joulun jälkeisissä fiiliksissä ja ne eivät ole mitään kivaa katsottavaa, paino tasan 84 eli pari kiloo tuli joulun aikana. Ei muuta ku ankarasti vaan pudottaan niitä pois ja sit tietysti niitä muita kymmeniäå kiloja, jotka roikkuvat nin sitkeesti tossa mukana. Tänään tein jo puolentoista tunnin lenkin ja eilen olin tunnin lenkillä, joten hyvä alku ainaki on. Joten tsemppiä vaan kaikille tähän uuteen vuoteen ja painonpudotuksiin. palaillaan asiaan taas tuonnempana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu