Joskus seikkailin treffipalstoilla ns. tosissaan ja tapailin n.10 naista,valitettavasti moni oli ollut normaali ruumiinrakenteeltaan 10 vuotta sitten,vaikka ilmoitti nykykokonsa normaaliksi.Mikä idea tulla treffeille erimuotoisena mitä on ilmoittanut.Esim. tänään törmäsin ilmoitukseen nainen 168/84 normaali,no kaikki on suhteellista,mutta noilla mitoilla on pakko olla urheilullinen,pyöree tai ylipainoinen.Miehet huijaa varmaan yhtä lailla.
Normaali
Epänormaali
11879
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
itse olen mielestäni normaalipainoinen, 161/56
se oo mielestäni normaali. Mielestäni olen itse normaalivartaloinen ja olen 168/55.
korkeintaan hoikka.
on sitten normaali?
Olen meinaan sitä mieltä että olen hoikka tai normaali vartaloinen. Mutta nekin käsitteet on jossain määrin suhteellisia.
Moni ei tykkää hoikista ihmisistä. Minäkin saan jatkuvasti kysymyksiä, miksi olen hoikka. Olet minusta erinomaisessa kunnossa. Terveellinen ihminen on hoikka, se kuuluu luonto-ominaisuuksiin..
alipainoa (19). Ihannepaino on indeksiltään 21-22. Normaalipainon rajat 20-25.
Itse olen 163/61 ja ihan hyvässä kuosissa. Olen alimmillani painanut 55kg ja silloin sain jatkuvia huomautuksia liiallisesta laihuudesta. Nykyään kun katson kuvia itsestäni noilta ajoilta, näytän ihan kamalalta! Olen isoluinen ja muodokas, joten en todellakaan näyttänyt enää terveeltä "hoikkana". Nyt "normaalina" olen itseeni ja terveyteeni tyytyväinen.
Kait sitä ihmisillä on sellainen toivo, että rapistunut olotila on vielä korjattavissa, kunhan tilanne on sopiva... Sillä joo, miehillä on tapana ilmoittaa olevansa urheilullisia, vaikka totuus on, että vuosiin ei ole ehtinyt urheilla ja oikeasti on ex riski, nyk. läski.
Mutta jos muuten on kiva mies, niin olkoon ylipainoinen. Mennään sit yhdessä lenkille.
... olen mielestäni hoikka koska olen 165cm/55kg, lisäksi olen urheilullinen koska olin pitkään urheilussa. Mutta miehet ovat yleensä hyvin ylipainoisia vaikka ilmoittavat olevansa normaali, sekä heidän pituus on ilmoitettu vääräksi.
samoin vartalon strategiset mitat. Säästyttäisiin pettymyksiltä. Mitä tarkemmat mitat antaisi itsestään, sitä tarkemat tiedot saisi myös vastakkaisen sukupuolen profiileista tietoonsa. Isoimmissa kaupungeissa voisi olla virallisia mittauspisteitä, joissa puolueeton mittamestari ottaisi tiedot ylös.
Niinhän se monesti menee, että ihmiset ovat oman itsensä mielestä normaaleja ja itseä hoikemmat ovat hoikkia tai laihoja ja itseä isommat pyöreitä. Aika inhimillistä, ei se aina ole tietoista ja tahallista harhauttamista.
Vaan oikeesti kuinka monelle ne kilot ja vartalon muodot ja penisten pituudet on se tärkein juttu mitä suhteisiin tulee? Ainakaan kun puhutaan aikuisista, yli 30 v ihmisistä? Nuorena muistin kun häpesin mun poikaystävääni, enkä kehdannu esitellä sitä mun kavereille, kun se oli mun mielestä liian ruma. Aika noloo.