-Millaset ois teidän unelmatreffit?
-..entä miten sinne pyytäessä tekis jo vaikutuksen? Eli unelma treffeille pyytäminen? tai jtn. ;D
-..entä miten sinne pyytäessä tekis jo vaikutuksen? Eli unelma treffeille pyytäminen? tai jtn. ;D
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
jo se että joku nainen ylipäätään kysyis ulos. Kun en semmoista ihmettä muista kovinkaan useasti suht'lyhyehkön elämäni aikana tapahtuneen.
Ja nyt puhun omasta puolestani: Miehet ei tartte treffeille mitään järin ihmeellistä, kunhan on joku paikka jossa voi luontevasti ja rauhassa keskustella kahdestaan. Esim. pubi voisi tälläinen paikka.
Se olisi ihan kiva jos tällä naisella olisi jokin harrastus johon hän voisi leikkisästi haastaa minut, ja tämän jälkeen voisi mennä vaikka kahville :)
Tosin shoppaileminen kuulostaisi ihan rennolta :D heh :)
Nainen, joka miellyttää ja vielä pyytää treffeille on tarpeeksi mukava yllätys - ei kun yrittämään ;)
Tämä tyyppi ei olekaan muhun vielä ihastunut/kiinnostunut eli se pitäis nyt saada kiinnostumaan. Tuntuu vaan, että aina menee pupu pöksyyn, kun jutttelemaan pääsee. Ehkä se tästä ja rohkaistun jonkun haasteen heittämään. ;P
Kiitokset vastauksista! :)
Onko ongelma saada mies treffeille vai saada homma etenemään pidemmälle?
Voisit pyytää mukaan jollain verukkeella. Riippuu suhteenne tilasta, voitko vaikka pyytää hänet auttamaan ostamaan lahjaa jollekulle sukulaislapsellesi?
Jos lapsi on poika, veruke on uskottavampi.
Tai ehkä välinne ovat sellaiset, ettet tarvitse veruketta, vaan on OK, että mies ymmärtää sinun olevan hänestä kiinnostunut tai muuten haluat hänet seuraksi etkä vain avuksi?
Lahjaostoksilla on rentoa ja kivaa, jutunaihetta tulee itsestään, ehkä naurunaihettakin, eikä tule vaivautunutta oloa, vaikkei keksisi sanottavaa.
Lisäksi tulee luontevia tilanteita koskettaa toista, vaikkapa häntä voi ohjata selästä tai vetää kädestä haluamansa hyllyn suuntaan.
Muutaman koskettelun jälkeen, jos siltä tuntuu, voi sitten alkaa kosketella kasvoja tai vaikka katsoa läheltä silmiin, josko sopisi suudella. Ellei sinne asti pääse ekoilla treffeillä, sitten vain uutta veruketta ja uusia treffejä peliin.
Jos mies on kovin epävarma, haluaako kanssasi enempää, hänen voi olla helpompi suostua lahjaostoksille kuin oikeille treffeille.
Leffat ovat ihan tylsiä, ellei suhde ole niin pitkällä, että voi lääppiä toista mielin määrin. Juttelu rennossa kahvilassa tms. voi vielä mennä, jos uskoo, ettei puhuttava lopu kesken. Jos loppuu, voi napata City-lehden mukaan ja poimia sieltä puheenaiheita tarvittaessa (paras, jos ehdit salaa silmäillä sieltä tärppejä ennalta).
Sodassa ja rakkaudessa kaikki ei ole sallittua mutta tuon verran verukkeita voi käyttää ja enemmänkin.