Kuinka moni palstaa lukevista sinkuista on todella tehnyt sellaisen uuden vuoden lupauksen, että on seurallisempi, huolehtii ulkonäöstään enemmän, käy ulkona enemmän, ottaa rohkeasti ensi askeleen ja lähettää emailin sille vastakkaisen sukupuolen edustajalle josta on ollut jo kauan kiinnostunut? Antaako vuoden vaihtuminen sinkulle luvan olla rohkeampi? Minun vuoteni 2009 menee yhä tiivimmin opiskelujen ja työn parissa eli mahdollisuuteni suhteeseen vain pienenee.
UUSI VUOSI, UUDET KUJEET
10Nainen
5307
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Olen periaatteessa tehnyt sanattomia lupauksia, jotka parantavat elämänlaatua ja siten mahdollisuuksia johonkin muuhun kuin tähän runkkuelämään. Ensisijaisesti tähtään tietenkin vain elämänlaadun parantamiseen - siten rima on jo valmiiksi hyvin korkealla, saati sitten että pitäisi onnistua jollain ihmeellisellä silmänkääntötempulla voittamaan jonkun kiinnostus edes hetkeksi.
oli mikä vuodenaika tahansa. Itsensä kehittäminen esim. salilla käymällä ei välttämättä tuo elämänkumppania, mutta elämänlaatua se parantaa koska omaan kehoonsa on tyytyväisempi. Pahinta mitä voi tehdä, niin jäädä kotia makaamaan ja vitutusta keräämään.
Muutaman maimitsemasi asian kanssa pikemminkin päinvastoin.
Kävin viime vuonna niin paljon "ulkona", että tänä vuonna aion ottaa rauhallisemmin.
Eikä siitä ulkona käymisestä mitään ihmeellistä seurannut. Muutamia mukavia
naisia tapasin, mutta yhtään suhdetta ei syntynyt.
Ulkonäköönikään en aio panostaa yhtään enenpää. Päätin kyllä panostaa
yhteen urheiluharrastukseeni noin tuplaten aikaa loppuvuoteen verrattuna,
mutta en tee sitä naisten takia, vaan siksi että haluan kehittyä ko. lajissa.
Jos sivutuotteena on paremman näköinen kroppakin, niin en valita.
En aio lähetellä yhtään enempää sähköposteja. Poistin vuoden lopulla profiilini
tuolta S24-treffeistä, enkä aio takaisin pistää. Ei se mihinkään johtanut.
Muutama nainen sen sijaan on näyttänyt aktivoituvan, kun useampikin
haluaisi tavata livenä.
Ei lupauksena, koska ne eivät pidä. Vaan tavoitteena. Itse lähden täysin uusin ja avoimin mielin tähän vuoteen. ja toivon mukaan se sitten seuraavaan vuoden vaihteeseen mennessä on tuottanut seuraa jonka kanssa vaihtaa uuteen vuoteen.
Tavoitteena hyvä, kun vain muistaisi olla avoimempi koko vuoden ja näyttää oma kiinnostuksensa.
2006 lopussa tein jo uudenvuodenlupauksen, jonka pitämisessä on ihan riittävästi työtä ja uusia lupauksia ei tarvitse vielä tehdä. Se on vieläkin luettavissa tuolla:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000013&conference=4500000000000320&posting=22000000022385393
Iltalehdessä uudenvuodenaattona jousimiehen horoskoopissa sanottiin, että kohta tapahtuu käännös positiiviseen suuntaan. Aluksi suhtauduin siihen vähän skeptisesti, mutta tapasin kuitenkin illemmalla naisen jonka kanssa sänkytouhuja oli 1.1. aikana 4 kertaa, ja seuraavina päivinä lisää ja nyt olen päässyt laskelmissa jo 11:sta (panokerrat 1.-6.1.). Eli hyvin pitää horoskoopit paikkaansa.