Varokaahan kaikkia pussikeitto ja pistelö sekä muita laihdutuspaastoja. Kilot tulee 100% takaisin, oikotietä onneen ei ole.
Varoka huu haa diettejä.
Pettynyt pussikeittoihin
3421
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Olen Nutriletin puolesta puhuja. Mielestäni hyvä tuote millä pääsee tosi kivasti painonpudotuksen alkuun. Lopputulos on sitten käyttäjän korvien välissä miten " kuurinsa " loputtua jatkaa syöminkejä.
Kun kiloja ei ole viikossa parissa hankittu niin ei takuulla lähde viikossa parissa poiskaan. Mut alkuun pääsee ja intoa lisää. Ja vannon kautta kiven ja kannon, että jo muutaman kilon painon pudotus nostaa vireystasoa ja voi johtaa jopa liikunnan lisäämiseen, vaikka pienelle kävelylle jota ei ole saanut aikaseksi.
Jos on pussikeittokuuri, joka sisältää esim. 700 Cal päivää päälle, niin sillä laihtuu varmasti, jos pystyy tuota noudattamaan. "Pussikeitot" ei siis perustu uskomukseen (eli ei ole huuhaata) vaan kylmään matematiikkaan.
>
Ei minulla ainakaan ole tullut - tosin ei tuosta ole kuin pari vuotta. Joitakin tiedän, jotka ovat tulleet solakammiksi "pussikeitoilla" jo monta vuotta sitten. Tosin tiedän useita sellaisia, joiden itsekuri ei ole riittänyt ruokavalion muutokseen tai kuurin loppuun viemiseen.
"Pussikeitot" eivät ole oikotie, mutta joitakin ne auttavat sillä pitkällä ja kivisellä tiellä hoikempaan kuosiin. Ehdottomasti kannattaa kokeilla, mutta edelleen laihduttaminen on omasta pääkopasta kiinni - "pussikeitot" ei sitä tee puolestanne.
Kaikenmaailman herpat ja ztra....dietit ovat rahastusta mömmöillä. Heikkoluonteisten ihmisten huijaamista. Kaikki paastot aivan sama juttu. Kilot tullee takas varmuudella, sama mitä pirtelö litkit.