Aikeissa hommata uusikorisen käytetyn Chevy vanin, 6.5td koneella. Onko moottori miten luja?
Ja mitä siitä kannattaa katsoa?
Ja mitä siitä kannattaa katsoa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kirjaimellisesti olen kuullut essonpaarissa puhuttavan että ruiskutuspumpuissa on ollut vikaa.
en tiedä oliko enempi huoltotyyppinen korjaus vai oikein vikaavikaa. mutta kysy nyt sitten ainakin siitä.
kaverilla ei ole ollut juurikaan ongelmia 6,5 kanssa mitä nyt on aika syöppö johtuen liian tiheästä perästä
Kuullut Esson baarissa lisää ja muualtakin ettei Chevy Diesel ole oikein onnistunut värkki
jenkit on tehnet Diisseleitä vasta reilut parikymmentä vuotta joten ei ole kokemusta.
Dieselit halpa pitää kallis korjata ja kaikilta mitä olen Chevy Dieselistä kuullut niin 200.000tkm
korvilla alkaa ongelmat ruiskutuspumpussa sen vaihto maksaa 2000 Euroa ja vanhemmissa ei kestä kone yhdellä oli juuri Diesel Chevy ja öljypumppu leikkasi kiinni ja meni 3-mäntää
ja Hesarin myynti ilmoituksissa usein nähnyt --Chevy Diesel koneremppa tehty --ilmoituksia.
joten jotain ongelmia on Chevy Dieselin kanssa ettei pelkästään kaikki ole huhuja siksn osta Chevy Dieseliä vaikka niin alkuun funtsinkin.
kunhan osaa valita merkin oikein. Pakun koneista lujin on Cummins 5.9 kutos diesel. V-8 melkein samaa kestävyysluokkaa on Internationalin 7.3 (Navistar). Gm:n dieselit ovat listan hännillä, mutta GM:llä lienee paras valikoima koriosastolla.