Aamulla täällä oli Mattilan viesti, jossa hän peräänkuulutti asiallisuutta. Missä se viesti nyt on? Poistiko sen ylläpito vai aloittaja itse. Jos itse, haluaisin tietää, onko asiallista poisella ketjut, jos vastaukset ei miellytä?
Iso luutako
taas lakaisi?
8351
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
vain kutsua Mattilaa nimellä, jonka hän ansaitsee? The big broom? Tai luuta? Tai vain BIG? Siitä hän varmaan itse eniten tykkäisi.
Ylläpito poistaa vain asiattomat kirjoitukset ja niiden alla olevan ketjun. Mattilan aloitus oli vaihtelun virkistykseksi asiallinen, joten poistajia voi olla vain yksi.
vaan sen poisti ylläpito kun siitä oli tehty valitus. Jollakin on hyvät suhteet ylläpitoon kun tuo viesti ei rikkonut mitään palstan sääntöä vastaan. Kun siinä mainttiin Pekka Puskan nimi niin sellaiset viestit yleensä vaaditaan poistettavaksi. Puskaa ei saa arvostella. Presidenttiä saa haukkua muumimammaksi, Pääministeriä saamattomaksi ja Puhemiestä saa arvostella siitä, että hän sotki avioliiton adoptioon.
Edelleen olen samaa mieltä että palstan sääntöjä pitäisi kunnioittaa ja lopettaa muiden kirjoittajien haukkuminen.
on kaksi ihmistä, joita kohdellaan aina ja joka paikassa niin väärin, niin väärin. Kari ja Heikki.
Ihan sydän särkyy teitä kuunnellessa.
Kiitä ylläpitoa että poistavat herjausviestisi ennen kuin niistä tulee isompaa harmia.
Ja jälleen juttusi lopussa esität sellaisen mielipiteen jota et itse kykene noudattamaan.
Vain sitä ääntöä taisit rikkoa, että täällähän piti joidenkin viestiesi mukaan keskustella vain noista muutamista ruokavalioista, ei palstansiivouksesta.
kun tällä palstalla keskustellaan VAIN noista muutamista VHH-ruokavalioista.
---
Aloita sitten itse sillä että pysyt palstan aiheissa. Vai onko sinulla taas vaatimuksia mitä pelkästään muiden pitäisi noudatta?
Tämä on paskapalsta niin kauan kuin sinä olet tämän palstan käyttäjä. Väkisin hivutat palstalle kaikki vanhat juttusi diabeteksesta, Pekka Puskasta, lääkelaitoksista, viljantuottajista, diabetesliitosta, vesitankkauksesta, syövistä, purkkivitamiineista...ja kaiken sen propagandan jota muut ovat jo silmät ja korvat täynnä.
Päivä jonka sinä oikeasti haluaisit nähdä on se kun sinä saisit kirjoitella täällä mistä tahansa ja sensuroida kaikki ei-mieleisesi viestit pois. Keskustelua sinä et halua.
Mutta sitä päivää ei tule.