on oppia teille. nainen hoitaa kaiken kotona, ja se kuulu perinteeseen. nih.
suominaiset nyyyt mtv3
siellä
6232
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
naiset ajaa miehet pois kodinhoito jutuista. Se on nille kunnia juttu. Ne pyykkää , kokkaa ja tekee kaiken. Kyllä on niin väärin olla Suomessa mies.
naiset ei ymmärrä kokkaamisesta eikä pyykkäämisestä yhtikäs mitään
miesten oma vika kun olemma antanu akkojen siirtää hommia meille. tää tarkoittaa sitä et suominaiset on vaa laiskoja!!!
miksi Italiassa ja muissa Etelä-Euroopan maissa syntyy niin vähän lapsia. Ovatkohan naiset kyllästyneet passaamaan miehen lisäksi lapsia?
http://www.valt.helsinki.fi/sosio/vaesto/luku04.html
"Suhteellisesti katsoen kokonaishedelmällisyydessä on suuria eroja myös Euroopan valtioiden välillä. Maat voi kahden viime vuosikymmenen kehityksen perusteella jakaa karkeasti neljään ryhmään:
1. Pohjoismaat, joissa kokonaishedelmällisyys on periodivaihtelusta huolimatta pysytellyt muutaman vuosikymmenen ajan kahden lapsen tasolla tai hieman sen alle. Yhtä suuri hedelmällisyys on nykyään myös katolisessa Irlannissa, jossa hedelmällisyys tosin vielä jokin aika sitten oli vielä suurempaa.
2. Entiseen Neuvostoliittoon kuuluneet eurooppalaiset maat sekä muut entiset sosialistiset maat. Neuvostoliiton poliittisen järjestelmän romahdettua periodikokonaishedelmällisyys on näissä maissa pienentynyt toistaiseksi hyvin alhaiselle tasolle, 1,1 - 1,3 lasta naista kohti.
3. Etelä-Euroopan suuret maat, joissa hedelmällisyys on kahden viimeisen vuosikymmenen aikana pienentynyt nopeasti uusiutumistason ylittävältä tasolta hyvin alhaiselle, 1,1 - 1,3 lapsen tasolle.
4. Keski-Euroopan maat, joissa periodikokonaishedelmällisyys on vaihdellut puolentoista lapsen molemmin puolin. Tässä maaryhmässä hedelmällisyys on korkeimmillaan ranskankielisillä alueilla ja alhaisimmillaan saksankielisillä alueilla.
kuuluu myös että mies elättää naista. Moniko mies vaatii sitä nykyisin? Joskus perinteetkin voivat muuttua..
on kun vaan niin sovitaan. Nih.