Haluaisin tietää, mikä joensuulainen lävistysliike on paras hinnoiltaan ja ammattitaidoiltaan. Myös ikärajoista - saako 16-vuotias hankkia lävistyksen ilman huoltajan lupaa vai onko oltava 18-vuotias? Ihan perus huulikorua ajatellen siis.
Joensuun lävistysliikkeet
markus
64841
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
paras on otto's tattoo. Ammattitaitosta. Siellä huulirengas makso muistaakseni 35e. Sit toiseks paras ois varmaa hell a road tattoo. Sithä siel on se t's tattoo ja iror'ski pitäs olla. Itellä ei oo noista 2 viimesestä kokemusta. Ja sittehä ne tekee siel stopissaki lävistyksii mut se sit et osaako ne tehä nii.. Kavrulle laittovat kulman huonosti ja se piti ottaa heti pois. Mulle kyl silmievälii tuikattii siel iha hyvi. mut otto's tattoota suosittelisin ;)
ainiija joo 16v saa ottaa. Stopissa soittivat kaverin vanhemmille mut ku mä otin nii ei mitää soitteluita tms..
saako alle 12 vuotias ottaa jos vanhempi on paikalla? ajattelin huulikorua :3
Ottoa en kyllä suosittele, itse sain töykeää palvelua kun kävin kysymässä hintoja - enpä ottanut lävistystä siellä. Stopissa oon ottanut huuleen ja kulmaan alle 18-vuotiaana, molemmilla kerroilla soitettiin kotiin. Mukavaa palvelua sain.
Kieleen kävin ottamassa Undergroundissa. Sitä paikkaa todellakin suosittelen, lävistäjä oli tosi mukava, olin ihan paniikissa ja hän rauhoitteli. Ennen lävistämistä suu huuhdeltiin desinfektioaineella, mitä stopissa ei muuten tehty. Lävistyksen jälkeen sain jäitä suuhun ja mun piti jäädä sinne lepäämään vähäksi aikaa, että lävistäjä näkisi mun olevan kunnossa. Oli tosi kiva kokemus, Undergroundiin kyllä menen, kun seuraavan lävistyksen otan. Suosittelen!
Ja siis Undergroundissa ikäraja on 16. Kävin ite ottamassa kun olin 17, mutta ei siellä papereita kysytty vaikka nuoremmalta näytänkin.
saako 12 vuotias ottaa siellä stopissa sem lävistyksen ?? ja paljo se maksaa ? ku ite meinasin ottaa mutta en sit tiiä otanko ku mun kaveri oikeen huus kun otti huulikorun.... :s