Suomalaisen pään hinta 7000 $

Mikä on Suomen ulkopoliittisen johdon taka-ajatus viedessään suomalaisten sotilaiden parhaimmisto Afganistaniin tapettavaksi?
Osaavatko ulkopolitiikasta vastaavat hävetä tätä tekoaan?
Kuka pakotti Suomen tähän?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200901108892293_uu.shtml
2300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

erikoisjoukot palvelemaan Yhdysvaltojen etua?
Vaivaako amerikkalaisia taisteluväsymys ja suomalaiset valjastetaan kuin koirat työskentelemään USA:n maailmanherruuden puolesta?

Suomella ei ole mitään tekemistä Afganistanissa!

Äänestä
  • Naton perkeleellisestä tappolinjasta!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huonoa ulkopolitiikan hoitoa kirjoitti:

Mikä on Suomen ulkopoliittisen johdon taka-ajatus viedessään suomalaisten sotilaiden parhaimmisto Afganistaniin tapettavaksi?
Osaavatko ulkopolitiikasta vastaavat hävetä tätä tekoaan?
Kuka pakotti Suomen tähän?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200901108892293_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu