tunnustukset.
Kaipaatko nainen niitä?
Mitä sinä mies saat niistä?
Onko kyseessä eräänlainen urheudenosoitus? Mies tekee naisensa puolesta kaikkensa?
Vai taivummeko sittenkin sanahelinän ja pillupalkalla höpöttäjien kannalle?
Kaipaatko nainen niitä?
Mitä sinä mies saat niistä?
Onko kyseessä eräänlainen urheudenosoitus? Mies tekee naisensa puolesta kaikkensa?
Vai taivummeko sittenkin sanahelinän ja pillupalkalla höpöttäjien kannalle?
Vastaukset 23
Vanhimmat
sen takia kun mä kiristin sitä että katkon välini siihen jos ei tee jotain hempeetä alotusta musta.
Et ois kertonu.
Tunnelma latistuu :(
enää kehtaa tota poistaakkaan...
No mä sanon sitten että toi oli vitsi...
Miksi naiset odottavat lahnana mieheltä kaikkea huomiota, temppuilua sekä muuta epäkypsää toimintaa? Miksi suomalaiset naiset ovat niin passiivisia? Niin? :)
kävelen joskus. Humalassa saatan jopa pussailla mut siinä menee mun raja. Mä en saa niistä mitään mutta kun nyt oletan että muija saa niin taivun niinihin sillointällöin.
mikä ritari sä olet! Täytyy myöntää että ihan kateeks käy sun naista, tai naisia (mikäli sinkku olet) :D
romantikko.
kaukana siitä, mä vaan tiedän mitä sutturat haluaa.
joku merkki näiden rivien perään, josta ilmenisi käytetty sarkasmi? Hymiöt on perseestä.
Pillupalkka, ihan hyvä palkka.
ei oo pakko ees papin edessä sitä tunnustaa jollei haluta. Mulle riittää et koen itseni hyväksytyksi ja rakastetuksi miehen silmissä ja siihen riittää miehen käytös.
Mä tykkäisin kävellä käsi kädessä.. se olis söpöä. Ei taida olla ollut yhtäkään miestä jonka kanssa tuota olis voinut harrastaa sillain kunnolla :(
ettei vain omasta miesmaustasi kenties
miedoimmasta päästä. Yrmykin suostuu tuohon.
Entäs kuuluvalla tenoriäänellä lausuttu rakkausruno kantapaikan karaokelavalta?
Olla tai sitten olen unohtanut _vaatia_ sitä :)
Onkin kova jätkä :)
Ei helv... ei mitään tuommoisia. Noi on oikeasti vain kiusallisia, noloja ja säälittäviä. Lähtisin kuin rusakko makuulta baarin ovesta pihalle, jos äijä alkais tuommoista tekee. Jotain rajaaa sentäs..
kuulemma tykkäis.
En tiedä tykätäänkö siinä silloin itestä vai siitä miehestä.
Tulee tunne että kuohitsisin äijän munattomaksi, jos tuota pakottaisin tekeen. Musta tuntuu että mun maun mukaiset miehet pitäisi nimenomaan kiristää, vaatia, uhkailla ja pakottaa tuohon toimintaan.
Hmm.. yritän kuvitella tuommoista. Ei, ei pysty.. ei mun miehet tuommoista tee. Käsi kädessä saa luvan riittää hempeilyyn julkisesti.. minullekkin :)
Musta tuntuu että tuommoisesta tykkäävät naiset tykkää nimenomaan itsestään, siitä että saa miehen tekeen tuommoista ja nauttii suunnattomasti kun "kaikki" muut näkee kuinka suuressa arvossa _häntä_ pidetään tms.
:D
miestä, joka tempaisis tuollaisen ihan vapaaehtoisesti ja ex-tempore (Tosin se runo olis monina monina yön pimeinä tunteina kotona rakkaudella valmiiksi väkerretty)
Takia se pitää tuommoisessa paikassa esittää?? En suostu. Lukekoot sohvalla sen hengentuotteensa. Mikä menee ihan hukkaan koska minä en tajua runoista yhtään mitään enkä yleensä jaksa edes lukea/kuunnella niitä. Pitää olla sitten aika lyhyt :)
niin usein lehtiin paineta.
Tai olihan mun pärstä Hesarissa vähän aikaa sitte, mutta rakkauselämästä ei kyselty. Oisko siihen voinu ängetä jotain imelää sekaan,
*pohtii*
Julkisuutta on monen tasoista.
Mistä aiheesta kyseltiin?
erittäin noloa enkä varmasti kerro enempää.
ollu hyvin.