vuotiaat naiset hakevat treffeillä 30-45 vuotiaita miehiä?
oletteko epätoivoisia vai missä mättää, itse olen 60-vuotias mies ja minulle kelpaisi 55-65 nainen.
itsetuntoko kateissa vai ns. vanhuusko pelottaa?
oletteko epätoivoisia vai missä mättää, itse olen 60-vuotias mies ja minulle kelpaisi 55-65 nainen.
itsetuntoko kateissa vai ns. vanhuusko pelottaa?
Vastaukset 6
Vanhimmat
kun rakastuu! Olen tällä hetkellä rakastunut minua n.25 - 26v. nuorempaan.Voisin olla siis äiti reilustikkin! Ikäeromme n. 25v. eikä minua haittaa tippaakaan-enää. Aluksi kyllä mutta sitten ajattelin; yksi elämä-rakastetaan vain täysillä!(huom: ei pelkästään sexuaalista!)
mieheen? Itsellänikin on viisivuotta nuorempi aviomies. (ja kolme lasta)
Vanhemmat miehet yököttävät enemmän tai vähemmän.
Ota sinä vanhempi nainen. Äläkä kitise.
etsin, en niinkään ikää katso vaan sitä onko mies, muuten sopiva, millanen kroppa...silmää miellyyttää se et pitää itsestä huolta,,ja kertoo myös siitä että välittää myös omasta hyvin voinnistaan.
No toki nuorempi kroppa on paremman näköinen... mutta konaisuus,,,et miten kemiat pelaa on se joka määrää tuleeko suhteesta mitään.
Kaljamahat ei mua ainakaan miellytä eikä tupakalle lemuava tapaus.
kun on noin paljon tarjolla nuoria miehiä. Olen 50:nen ja sivullani ravaavat miehet ovat nuoria, ällöttää kun voisin olla niiden äiti. Nuorin taisi olla 20:nen että voi hyvä ihme! Missään kohtaa en anna ymmärtää että tälläisia hyväksyisin. Todennäköisesti tuo yh merkintä vaikuttaa, meille kun pitäisi kelvata kuka vaan. Onhan tuota itselläsikin alaraja huomattavasti nuorempi kuin itse olet, miksi? Itse haen samanikäistä tai 5v vanhempaa. Enkä ole epätoivoinen vaikka en saisi yhtään ketään, hyvä tai ei mitään.
ovat kiinnostuneita meistä 50-55v! Minkäs teet. Ei mua köriläät kiinnostakaan.
nuorempia miehiä tahallani, mutta tosiasia on ainakin täällä meilläpäin, että monet 40-50 miehet näyttävät ikäistään paljon vanhemmilta. On kalju tai harmaat (tai harvenneet) hiukset, hoitamattomat hampaat, kaljamaha, hiki haisee, tyylittömät vaatteet päällä, epäsiisti parta... siis koko yleisilme on epäsiisti. Miksi miehet eivät pidä huolta itsestään? Markkina-arvo meillä 40 naisilla ja miehillä on muutenkin jo aika heikko, joten kannattaisi ainakin pyrkiä parantamaan sitä huolehtimalla sekä ulkoisesta että sisäisestä hyvinvoinnista.
En itsekään ole mikään missi, mutta ihan nätti ja näytän 5-10 vuotta ikäistäni nuoremmalta, ehkä siinä syy, miksi nuoremmat miehet ovat kiinnostuneita minusta. Joskus aikoinaan kun harrastin sokkotreffejä niin poikkeuksetta nämä "nuoret" miehet olivat positiivisesti yllättyneitä, eivät olleet odottaneet ikäni perusteella sellaista naista kuin minä. En etsi mitään unelmien prinssiä enkä tuijota pelkästään ulkonäköön, mutta ainakin tuolla tansseissa tahtoo se ulkonäkö olla ensimmäinen asia, mihin huomio kiinnittyy, niin teillä miehilläkin. Seuraava on se suun avaaminen, jos sylki lentää kasvoille, ja suusta tulee pelkkiä sammakoita, niin ei paljon kiinnosta jatkaa juttelua. Vielä pitää mainita miehen pituus, mielestäni miehen pitää olla naista pitempi, koska ainakaan minä en halua näyttää amatsonilta mieheni vierellä. Toki tanssimaan lähden lyhyempienkin miesten kanssa, mutta muuta on turha odottaa. Onko siinä jotain pahaa, jos haluaa itselleen myös ulkonäöllisesti tasavertaisen kumppanin?