että sitten jaksaa sataa, vaan mä olen riemuissani, pian tulee kevät ja kesä! Entäs muut?
Harmaata päivää
Lumitaiga
14361
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
mä ootan kans kevättä ja kesää,vaik kyllä jo ompi pikkasen valoisampaa
selvästi, että päivä on pidentynyt. Ihan hyvä jos lumi sulais, en yhtään välitä, kun olen niin kesä ihminen.
ni voi sanoo et on kevättä rinnassa
dubee,,,,,voi jeee sun jutut
aina läppää tai ei mä mökötän,,,,,,,,hih
mä tukehdun.....dubeeee
palasin takasin, kun tuli äsken kiireellinen homma välissä, tottakai sitä kevättä rinnoissa on heti, kun joulu lähti.
hirmusesti
ja kevättä ootellaa.oli muuten hevonen laitumella vihreää ruohoo nyppimäs aamul ku tulin töistä.toissa talven sama juttu.kohtahan tota pihaa pääsee haravalla ruopimaan jos tätä keliä jatkuu :)
saa alkaa viritellä ruohonleikkuria kuntoon.
harmaata mutta ei sada,mutta tuo viimeks mainitsemasi ilahduttaa,kevättä kohti mennään!
harmi mulle tuli tässä kiirellinen lähtö, tuli yks puhelinsoitto, pakko poistua, palaillaan taas myöhemmin!
..normaalin kaavan mukaan..talvi kylmä..merellä jäätä..pakkasta ja pikkusen lunta.. sitten maaliskuussa aurinko paistaa..hanget vielä hohtaa.. sitten sulaa ja kevät ja lämpöisemmät säät ja lopulta kesä..
ei mee enää niin. Nyt alkaa olla substrooppinen ilmasto, saadaan pelätä, että alkaa tulla erilaisia eri eläimiä sun muita mönkijöitä meille pitkin vesiä ja maita, kun aina on kesä.