Aloitettuani e-pillereiden syönnin (meliane) rintani kasvoivat aika lailla... Söin niitä 3 vuotta ja nyt olen kuukausi sitten lopettanut... Nyt olen huomaavani että rinnat on pienentyneet? Onko se ihan normaalia? Ei kai ne kokonaan kutistu pois? :D
Muita sivuvaikutuksia lopettamisen jälkeen en ole huomannut paitsi että migreenit ovat vähentyneet sekä mieli on tasaisempi..
Millaisia kokemuksia teillä on e-pillereiden lopettamisesta?
Muita sivuvaikutuksia lopettamisen jälkeen en ole huomannut paitsi että migreenit ovat vähentyneet sekä mieli on tasaisempi..
Millaisia kokemuksia teillä on e-pillereiden lopettamisesta?
Vastaukset 2
Vanhimmat
No ei se pillereiden lopetus vaikuta rintoihin mitenkään pienentävästi. Todennäköisin syy rintojen pienenemiseen on sun ruokailutottumuksissasi, jos ei syö monipuolisesti, niin ei se rintakudoskaan ole mitään valtavan suurta.
No mitä sitä voi odottaa, kun on kärsinyt hormonien aiheuttamasta nesteturvotuksesta ja lopettaa pillerit? Tottahan se turvotus nyt häviää ajallaan. Eiköhän nuo palaudu alkuperäiseen kokoon elleivät sitten ole kasvaneet myös vähän ihan luonnollisestikin pillereiden aikana.
Muiden kokemuksethan eivät vaikuta sinun oireisiisi tavalla tai toisella.