rehti ja luotettava?

onko sellainen Juhani järvilehto. ilmoittaa asuinpaikakseen Kurikan. tiedosta kiitollinen, kun pitäis harkita kauppoja kanssaan. ei sikaa säkissä osteta-varsinkaan vanhaa.
71252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

etkö ole autoa ostamassa? mitä se myyjän rehellisyys sulle kuuluu! autohan sun pitää tsekata eikä myyjää sillä vaikka mitä sepittää myyjä niin auton kunto se kuitenkin ratkaisee, etköhän ole mennyt liian pitkälle tossa arkuudessasi,voisit yhtähyvin ilmottaa oman nimesi ja työ tehtäväsi jolloin vastaajat voisivat arvuutella sinun osaamista ja rehellisyyttäsi! eli kannattaako sinun palveluksiasi käyttää? ymmärrät ehkä? että elämä on sulle liian vaikeaa joten mietippä vielä kerran mitä olet tekemässä! asiahan ei sulle kuulu tuon taivaallista,ja voinet arvata onko joku joka kehtaa antaa lausuntoja ko. henkilöstä edes ymmärtänyt ketä tuon nimistä olet tarkoittanut joten lausunnot ovat kaikki täyttä paskaa!aivo huuhtelu olisi poikaa sinulle!

Äänestä

rehti ja luotettava? Onko rahaa? Käytkö rekisteröimässä auton nimillesi?

Mistä vitusta tämä myyjien ja liikkeitten rehellisyys apinointi on keksitty? Sinulleko riittää, että myyjä on rehellinen ja luotettava, vaikka auto on täysi paska? Kyllä ostajankin täytyy tutkia kaupan kohde, olipa myyjä kuinka rehellinen tahansa. En haluaisi olla kanssasi tekemisissä minkään asian takia, joten laita omakin nimesi, kun olet mennyt nimeltä mainiten muitten rehellisyyttä epäilemään.

Äänestä

ihan oikeasti, täällä kyselet nimettömänä toisia nimeltä. Laita oma nimesi ja asuinpaikkasi niin mietitään voiko sulle edes harkita myymistä. Kysy edunvalvojaltasi / holhoojaltasi tarvitsetko autoa vai saatko taxiseteleitä.

Äänestä

luotettava on.

Äänestä

karvaranteiden viesteistä. Kiukuttelevat kaikille, jotka kyselevät kannattaako jonkun kanssa tehdä kauppaa - pelkäävät oma duuninsa puolesta!

Äänestä

Kyselysi on asiallinen jos kyseessä on
firma.
Mutta jos kyseessä on yksityishenkilö
niin kyselysi netissä on täysin asiaton!

Äänestä
  • suoraan, mitä täällä venkuloit? Ja edelleenkin oletko kiinnostunut autosta vai ihmisestä? Jos auto miellyttää ja paperit on ok niin mitä väliä myyjällä on ihmisenä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


myyjä: kirjoitti:

onko sellainen Juhani järvilehto. ilmoittaa asuinpaikakseen Kurikan. tiedosta kiitollinen, kun pitäis harkita kauppoja kanssaan. ei sikaa säkissä osteta-varsinkaan vanhaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu