Onko jollakulla mitään positiivista kerrottavaaa ns. sokkotreffeistä, kun kuulen lähes koko ajan vain negatiivisista kokemuksista ystäviltäni?
No myönnettäköön, olen itsekkin kerran ollut sellaisilla ja olivat lähes katastrofi!! Mies oli kuin metsänpeikko (vaikka kehui olevansa "katseenkestävä"!!) ja kaiken lisäksi melko "hutikassakin" (liikaa rohkaisua!!).
Nyt menin sitten kuitenkin taas tällaiset treffit sopimaan, kun mies vaikuttaa kirjoittelun perusteella ihan mukavalta (niinkuin kyllä tuo edellinenkin!!) ja kuvaa hänellä ei (?) ole antaa...
Voiko odottaa mitään hyvää, vai pitääkö taas varautua pikatreffeihin?!
"sokkotreffit"
5
1978
Vastaukset
..aina kuva ja jutustele puhelimessa..kysele kaikenlaista..pientä small talk..ja sovi sitten treffeistä jos tuntuu siltä..Mieti millasta miestä haluat tavata ja varaudu aina kaikkeen..tsemppiä!
- Nimimerkkikö
Aina valittaavat että ei ole kuvaa tai ei saa lähetettyä. Hitto, jos tommoisiin suhdekuvioihin on niin kova hinku, niin opetelkaa nyt hyvänen aika siirtämään se kuva koneelle tai pyytäkää kaverianne/ystäväänne tekemään se.
- digikameroiden aikakautena
Nimimerkkikö kirjoitti:
Aina valittaavat että ei ole kuvaa tai ei saa lähetettyä. Hitto, jos tommoisiin suhdekuvioihin on niin kova hinku, niin opetelkaa nyt hyvänen aika siirtämään se kuva koneelle tai pyytäkää kaverianne/ystäväänne tekemään se.
Minkälaisella ihmisellä ei tänäpäivänä ole digikameraa? Eihän nykyään saa ostettua edes kännykkää jossa ei ole kameraa!
- sitten että,
sinulla jäi nyt pullat uuniin, tarttee mennä.
- mies 31
minua vähän jännitti kun kuvasta ei ollut mitään puhetta ja en kysynyt mitään tuntomerkejä ja vastassa oli ihan nätti nainen ja treffit meni hyvin mutta ei sytyttänyt että uutta katellaan..
hyvän ystävän ainakin sain hänestä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424350
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1384089- 643756
- 1093641
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans343557Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643357- 882943
- 542845
- 252646
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142354