Entäs tämä hälytysvalo?

Miss Bravatar

Kiitos kaikille vastanneille tuossa hieman alempana jarrunesteen vuotoasiassa. Sieltähän se letku vuosi bensatankin takaa ja aika monta tuntia meni remontissa. Osat olivat halvat, työ maksoi melkein 6 ja kaksi nollaa. Nyyh!!! Nyt bensan sumutuksen hälytysvalo vilkahtelee silloin tällöin, itse asiassa melkein joka päivä kesken ajon. Palaa muutaman sekunnin tai minuutin. Mikähän remontti on tiedossa vai onko roskia tankissa, kun jo autolla ikää 13 vuotta? Jäänkö mahdollisesti autollani valtatielle kesken työmatkan jokunen päivä?

6

1290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuo noin 600,- €.
      Mikä mahtoi tuottaa tuon työsuorituksen hitauden?

      Sumutuksesta sanotaan "Käy lähimmässä Fiat-huollossa tarkastuttamassa suihkutusjärjestelmä, jos valo jää palamaan tai syttyy ajon aikana."
      Tuo oli Punton ohjekirjasta.
      Kyse voi olla myös kontaktihäiriöstä.

      Paljonko sillä autolla olikaan ajettu?

      • Miss Bravatar

        Työsuorituksen hitaus johtui siitä että joutuivat purkamaan letku-putki yhdistelmää niin paljon pois ja bensatankkikin veks. Paikat olivat kuulema ruosteessa, kun uusia laitettiin paikalleen. Mittarilukema hieman yli 190000.


    • Suutin...

      Kokeile ensin Forten puhdistusainetta bensan sekaan. Siltiki taitaa suutin vedellä viimeisiään. Kallis oli remontti. Huh. Olisin kyllä kauniille naiselle tehny ilmaiseksi. Rosvoja olivat.

    • Jepjep**

      Jos pelkkä putki vaihettu ni kuulostas ihan naisasiakkaan kusetukselta.

    • *alfa'

      Delta-Autossa jos on voittanut lotossa. Siellä meinaan otetaan kaikilta rahat pois, hommat & osat maksaa moninkertaisesti saman kuin muualla...
      Jos ei ole saanut lottovoittoa niin MIKÄ TAHANSA MUU KORJAAMO OSINEEN ON AINA PALJON HALVEMPI!!!

      • Miss Bravatar

        Niin, en teettänyt tuota edellistä remppaa Deltassa vaan AS-huollossa. Ei vanhaa autoa Deltassa korjuuteta. Eikä muutenkaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      143
      3129
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      8
      1727
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      222
      1384
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1201
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1181
    6. 37
      1051
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1032
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      987
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      964
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      38
      918
    Aihe