Kiitos kaikille vastanneille tuossa hieman alempana jarrunesteen vuotoasiassa. Sieltähän se letku vuosi bensatankin takaa ja aika monta tuntia meni remontissa. Osat olivat halvat, työ maksoi melkein 6 ja kaksi nollaa. Nyyh!!! Nyt bensan sumutuksen hälytysvalo vilkahtelee silloin tällöin, itse asiassa melkein joka päivä kesken ajon. Palaa muutaman sekunnin tai minuutin. Mikähän remontti on tiedossa vai onko roskia tankissa, kun jo autolla ikää 13 vuotta? Jäänkö mahdollisesti autollani valtatielle kesken työmatkan jokunen päivä?
Vastaukset 6
tuo noin 600,- €.
Mikä mahtoi tuottaa tuon työsuorituksen hitauden?
Sumutuksesta sanotaan "Käy lähimmässä Fiat-huollossa tarkastuttamassa suihkutusjärjestelmä, jos valo jää palamaan tai syttyy ajon aikana."
Tuo oli Punton ohjekirjasta.
Kyse voi olla myös kontaktihäiriöstä.
Paljonko sillä autolla olikaan ajettu?- Miss Bravatar
Työsuorituksen hitaus johtui siitä että joutuivat purkamaan letku-putki yhdistelmää niin paljon pois ja bensatankkikin veks. Paikat olivat kuulema ruosteessa, kun uusia laitettiin paikalleen. Mittarilukema hieman yli 190000.
- Suutin...
Kokeile ensin Forten puhdistusainetta bensan sekaan. Siltiki taitaa suutin vedellä viimeisiään. Kallis oli remontti. Huh. Olisin kyllä kauniille naiselle tehny ilmaiseksi. Rosvoja olivat.
- Jepjep**
Jos pelkkä putki vaihettu ni kuulostas ihan naisasiakkaan kusetukselta.
- *alfa'
Delta-Autossa jos on voittanut lotossa. Siellä meinaan otetaan kaikilta rahat pois, hommat & osat maksaa moninkertaisesti saman kuin muualla...
Jos ei ole saanut lottovoittoa niin MIKÄ TAHANSA MUU KORJAAMO OSINEEN ON AINA PALJON HALVEMPI!!!- Miss Bravatar
Niin, en teettänyt tuota edellistä remppaa Deltassa vaan AS-huollossa. Ei vanhaa autoa Deltassa korjuuteta. Eikä muutenkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1451125Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1171017En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58765Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset213758Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä25706- 63705
- 135696
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus57612- 38588
Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan
Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss57541