Miltä kreationistin pään sisällä näyttää

Varoitus: linkin klikkaaminen voi johtaa silmänpohjan rappeumaan ja misantropiaan:
http://lfnexus.com/indexexpanded.htm
5458
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ilmiselvästi "Älykkään suunnittelun" aikaansaannos...

Äänestä

Vaikka sivuston ulkoasu karmea olikin, ei se siltä vahingoittanut näköäni. Misantropia sen sijaan raotti toista silmäänsä ja sihahti vihaisesti. Hienot olivat vajakkien todisteet evoluutiota vastaan kyllä.
En kyllä jaksanut kuin pari pätkää lukea, mutta aika uskomatonta soopaa suoltivat kyllä... Hienosti suhtautuvat kyllä homoihinkin nämä immeiset. Eivät lainkaan keskiaikaisesti sentään. Kuvottavaa.

Äänestä

>>It is so incredibly easy to prove that atheists are insane:





1. The only universally accepted definition of God is:



The being that rules the universe.



2. Atheism is the belief that:



There is no God.



3. In order to prove that something does not exist, you must:



Examine every part of the universe.



4. No person has ever:



Examined every part of the universe.



5. Therefore, no person has ever provided:



The proof required to prove that there is no God.



6. Therefore:



No one has ever proved atheism is true.



7. Therefore:



Atheism is an uncertainty.



8. Now:



Only insane people believe in an uncertainty.



9. And:



Atheists believe in an uncertainty.



10. Therefore:



Atheists are insane.

Äänestä

Tässäpä on lopullinen todiste evoluutiota vastaan;
http://lfnexus.com/therearenotransitionalforms.htm

Asialla on kahdeksankertainen (!) tohtori Michael J. Bisconti, jonka soveltavan tietojenkäsittelytieteen väitöskirjan abstraktin voi lukea tästä;

http://thefortyyearsprojects.com/whatisaheartbeatengineandhowdoyoubuildone.htm

En nyt ole ihan vakuuttunut että yläasteelainen pääsisi Suomessa tuolla "teoksella" läpi ensimmäistä tietotekniikkakurssiaan, mutta ehkä jenkeissä tohtoreilla on pieniä akateemisia vapauksia...

Äänestä
  • Niin, ja saattahan olla, että ao. "tohtori" on ansainnut akateemisen arvonsa samasta opinahjosta kuin Kent Hovind...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


havaintoesitys kirjoitti:

Varoitus: linkin klikkaaminen voi johtaa silmänpohjan rappeumaan ja misantropiaan:
http://lfnexus.com/indexexpanded.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu