naurua on kuollut teko, joskus jopa tappava. On osattava nauraa myös itselleen ja olla itseään kohtaan armollinen. Mokata saa ja virheistään oppii.
Sanotaan, että usko ilman ...
persona-non-grata
3
171
Vastaukset
- Joskohan oppii?
Tälläkin palstalla räpeltää vaikka kuinka monta ukkoa ja akkojakin joukossa lienee, jotka emME näytä oppivan sen paremmin omista kuin toisten virheistäkään yhtikäs mitään.
- persona-non-grata
virtuaalimaailmaa, jolloin on kiusaus olla "huomaamatta" omaa virheellisyyttään. Pystyy näyttämään vapaammin ne omat pimeämmätkin puolet. Reaalielämässä ei voi taasen säilyttää "kasvojaan", jos käyttäytyisi samalla tavoin.
sanonta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla5591888Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,18917- 90912
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101816Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50739Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki2737- 63715
- 68705
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?74658- 65543