On se, että kun menee naimisiin naisen kanssa, niin hän saattaa olla viehättävä ja sopusuhtainen, painoa noin 55kg. Sitten menee 10-15 vuotta, niin tämä sama nainen ei olekkaan enää viehättävä ja sopuhtainen, painoakin saattaa olla 85-95kg. Siinä sitten voipi olla syy pettämiselle, varsinkin jos mies on pitänyt itsensä timmissä kunnossa.
Syy pettämiselle!
Ulvova mylläri
151278
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
pehmoisia. Mikä witun Swartsenäggeri sää luulet olevas koko ikäs? Totta helvetissä meissä tapahtuu muutoksia matkan varrella, henkisiä ja fyysisiä, mutta eivät ne oikeuta sinua pettämään. Pinnallista paskaa luonnehtisin.
Jos se puoliso on kasvattanut itsensä ulos häämekon kaliiberista ja viehättävyys huvennut samaa vauhtia kuin kilot kertyneen, sillehän voi vaikka koittaa ystävällisesti mainita jotta aihe arvon pehtooria häiritsee. Vähemmän vahinkoa niistä kiloista on kuin sinun pettämisistäsi. Ja jos nyt niin pahasti korpeaa kaverin koko niin avioeron ottamiseen ei ole estettä. Puolisoaan tulee kunnioittaa koosta huolimatta, samalla tulee arvostettua huomaamatta itseään.
Melko ohut on egosi jos alat puolustelemaan pettämistä puolison lihomisella, kaikkia sitä lueskeleekin. Tuli mieleen ettei vaan viikonlopun vietto alkanut etuajassa, selvästä kaalista tuollaista tuskin irtoaa.
Tais osua pöndelle arkaan paikkaan :))
oikeasti osui? Korkeasaaresta ei kaiketi ole ketään kateissa kädellisten osastolta, mutta aika matalaotsaista katsantoa tuo Ulvovan myllärin syy/seuraus-mietintö avauksessa pettämisen syyksi on. Jos kroppa on timmissä vireessä niin lantussa ei kyllä leikkaa.
Löytyi toinen jolla paikat repsottaa. Yleensä fiksut ihmiset pitää itsestään hyvän huolen. Voihan sitä tietenkin olla toistakin mieltä ;-)
tämän ketjun aloitus.
mutta oikeasti fiksu ihminen tietää, ettei ihmisen arvoa mitata kiloissa...
jos omaisuus on tuplaantunut?
vuosienkin jälkeen naiselle kelpaa oma mies, vaikka mies on rupsahtanut ja ylipainoinenkin. Mutta kun mies alkaa pihtaamaan, niin siveyden sipulikin lankeaa houkutukselle, kun tarjolla on sohvalla röhnöttävän kaukosäädin ritarin sijaan ihan tavallinen seksistä nauttiva MIES.
ennenkuulumatonta. Jotain vikaa siinä ukkoparassa on jos välttelee kaksintaistelua kanssasi, niin tai sinussa. Keskustele aiheesta, älä petä.
on se, ettei sillä timmissä kunnossa olevalla aviomiehellä ota enää eteen.
on se, että se timmikroppainen mies pysyy myös henkiseltä kehitykseltään yhtä "timminä" eli tule iän myötä yhtään fiksummaksi kuin oli "nuorena orhina"...
tosissanne, kilot syy petämiseen?
Hupsis! Olen tosiaan lihonnut opiskeluajoista melkoisesti, painoa on huimat 86 kg. Mistähän johtuu, että pulleana olen löytänyt paljon fiksumpaa ja hauskempaa miesseuraa kuin 52-kiloisena? (Kännisiä vonkaaajääliöitä tuntuu osuvan kohdalle joka kilomäärällä.)
Seuraani hakeutuu huumorintajuisia, itsensä kanssa sinut olevia miehiä, jotka pystyvät näkemään toisessa muutakin kuin ulkokuoren. Yhden kanssa olen menossa naimisiin. Hän pitää minua viehättävänä ja peili kertoo, että olen myös sopusuhtainen, joskaan en vallitsevan ihanteen mukainen. Rakkaani tuskin pettäisi minua muutaman lisäkilon takia tai jos laihtuisin, mikä olisi kaiketi yhtä julma petos.
vaimoksesi. Teit väärän valinnan. Oikea rakkautesi ei ole se kenen kanssa olet naimisissa.
Haikailet jonkun toisen perään. Pidät itsesi timmissä, jotta saat kokea jonkun toisen kanssa sellaista, jota kaipaat ja unelmoit elämääsi. Sellaista jota vaimosi ei pysty sinulle tarjoamaan.
Et ole koskaan aidosti rakastanut tätä naista, kun ajattelet näin. Taivaan tosi.
mies kohtelee naistaan huonosti, se näkyy naisestä. Hän ei jaksa huolehtia itsestään, ja usein suuren lihomisen takana on masennus. (tai sairaus)
Mutta kun mies kunnioittaa naistaan ja kohtelee tätä kuin kuningatarta, se näkyy naisessakin.
Tällöin nainen sädehtii, pitää itsestään huolta ja se vaikuttaa niin moneen.
Nainen peilaa sitä kuinka hänen miehensä häntä kohtelee.Taivaan tosi.