määräaiakien työ ottaa päähän

määräaikset sopparit aina vuos ja vuos lisää ja 2 v on aika kettumaista olla määräaikasena. jos saa potkut niin aloittaa taaas alusta. tosin usealle käyny että 5 määrä aikasta suhdetta peräkkäin.
1392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Omasta liitostasi saisit parhaiten vastauksen.
Itse kuitenkin katsoisin, että mikäli useampia määräaikaisuuksia peräkkäin, niin silloin on kyse toistaiseksi voimassa olevasta työsopimuksesta. Määräaikaisuudelle pitää aina olla syy(esim. äitiysloma,sairasloma tai hoitovapaa)sijaisuus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei muita mahiksia kirjoitti:

määräaikset sopparit aina vuos ja vuos lisää ja 2 v on aika kettumaista olla määräaikasena. jos saa potkut niin aloittaa taaas alusta. tosin usealle käyny että 5 määrä aikasta suhdetta peräkkäin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu