mitä mieltä ihmiset on suhteen lopettamisesta luottamuksen puutteen takia? mun miehen mielestä se on naurettava syy ja hän väittää sitkeästi ett ei ole pettänyt, mitä en usko vaikkei mulla ole todisteita ett olisi. mutta mun mielestä jo se etten enää voi luottaa häneen on riittävä syy erolle. hän sanoo, ett oon kohtuuton ja mä oon sanonut suoraan ett ainoo tilanne jossa harkitsen yhdessä pysymistä on se ett hän tunnustaa pettäneensä, mutt ei hän silti tunnusta. mutt mitä järkee on olla suhteessa jos siihen toiseen ei voi luottaa!!!
mielipiteitä
haluttaisiin
4152
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Suorastaan käsittämättömän looginen asetelma.
että suhteessanne voi olla kovin paljon järkeä, ajatteli sitä miten päin tahansa ja uskoi ketä uskoi.
aivan riittävä syy.. Jos siis suhde perustuu ainoastaan luottamukseen. Jos taas suhde perustuu rakkauteen ja rakkaus kuolee niin sehän on kans sillä selvää.
Jos suhde perustuu taloudellisiin näkökulmiin, niin niiden muuttuessa suhteen järkevyys katoaa. Jos taas kyse on pr-suhteesta niin ku toinen ei oo enää edustava, sen voi vaihtaa jos niin tahtoo.
Nyt onki kysymys siitä, miten suurta roolia luottamus parisuhteessa näyttelee...
yleensä olla suhteessa noin epäluuloisen kyylän kanssa? Jos mun eukko alkais jankuttaa luottamuksen pettämisestä perusteetta, niin en kauan kuuntelisi.