Wanhat lähestyy ja oon miettinyt miten saisi meikin pysymään...
Esim. millainen on hyvä meikkivoide? Ettei heti mene ihan hikiseksi ja ala kiiltämään?
Ja miten saisi tummahkon silmämeikin olemaan leviämättä?
:)
Esim. millainen on hyvä meikkivoide? Ettei heti mene ihan hikiseksi ja ala kiiltämään?
Ja miten saisi tummahkon silmämeikin olemaan leviämättä?
:)
Vastaukset 6
Vanhimmat
Joe Blascon meikkivoide on pettävä, veden kestävä mutta kuitenkin kevyt. Yksi rasia riittää noin vuodeksi jos käyttää joka päivä Suosittelen!!!
varmaan meikattavaksi, niin saat kunnon pohjustuksen?
Minulla silmämeikit pysyvät hyvin koko päivän kun pohjustan koko luomen Goshin vedenkestävällä velvet touch-kynällä. Se on pehmeä joten levittyy hyvin.
Silmämeikki pysyy paremmin kun laittaa Lumenen:
http://www.glossy.fi/tuote/katso/beauty-base-meikin-pohjustusvoide
Tuolta löytyy muutenkin arvioita eri tuotteista, niin ei tartte 'ostaa sikaa säkissä'.
Meikkivoiteen pysyvyyteen vaikuttaa siis pohjustus sekä puuteri, joka kiinnittää voiteen paikalleen. Taikka näin olen kuullut, itse kun en käytä ;)
oli kyllä huono, mutta vain testaamalla pääsee selville mikä sopii omalle iholle.
Oon miettiny, että laittaisinko huulipunaa vai -kiiltoa, kun en oikein ole huulipunaan tottunut enkä osaa rajatakkaan huulia nätisti. Toisaalta mulla on sen muotoset huulet, että huulipuna näyttäs kivalta jos vaan sitä opettelisin käyttää. Niin ja kannattaisko laittaa irtoripset tansseihin? Entä mitä luomiväriä suosittelisitte?