Alastonkuvat

Exäni on nyt jostain taas suuttunut, ilmeisesti siitä ettemme ole huomioineet häntä tarpeeksi, ainakaan positiivisessa hengessä, mutta nyt hän siis meinaa lähettää kuvia minusta alastomana isälleni ja muille sukulaisilleni. Mitä tehdä?
3271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mikä ihmeen vimma ihmisillä on kuvata sekstailujaan ja alastonkuvia yms?

Äänestä
  • mun ex (muija) väitti ottaneensa musta alaston
    kuvia mun nukkuessa ja laittaneensa ne alaston
    suomeen.

    arvaa vituttaako? jos osoittauu todeksi niin
    oikeudessa tavataan.

    Äänestä

Tee rikosilmoitus. Laiton uhkaus ja kiristäminen, jos lähettää kuvat myös kunnianloukkaus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


AAAAAAAAAAAAAAA kirjoitti:

Exäni on nyt jostain taas suuttunut, ilmeisesti siitä ettemme ole huomioineet häntä tarpeeksi, ainakaan positiivisessa hengessä, mutta nyt hän siis meinaa lähettää kuvia minusta alastomana isälleni ja muille sukulaisilleni. Mitä tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu