Walddon poppoo erottuu massasta

Ja voittaa.Mutta ei sen takia.

Erottuminen massasta ei sinänsä auta jos piisi on huono. Kuten Kojon nuku pommiin jäi nollille.
Mutta varmasti erottu massasta.

Kyllä menestyvän piisin pitää upota myös kansaan ja Waldolla on semmonen piisi.
3142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

vanhentuneelta ysäriltä. Kojon kohtalo, jos menee viisuihin.

Äänestä

varmasti paremmin... Waldospiippylin tyylinen musa ei tarjoa mitään uutta, sillä sellaisia on jo kuultu 90 luvulta lähtien, ehkä jo aiemmin. Vinkin juttu erottuvampaa ja ennennäkemättömämpää viisuissa.

Äänestä
  • heh, Vink vink oli kun tekopirtee B-luokan kopio Herreys:istä, 80-luvulta!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


parhaimpana kirjoitti:

Ja voittaa.Mutta ei sen takia.

Erottuminen massasta ei sinänsä auta jos piisi on huono. Kuten Kojon nuku pommiin jäi nollille.
Mutta varmasti erottu massasta.

Kyllä menestyvän piisin pitää upota myös kansaan ja Waldolla on semmonen piisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu