...kun ottaa lävistyksen huulen alapuolelle, eli siis tähän leuan yläpuolelle, ni jääkö jälkeä jos haluias se joskus pois? ja jos jää, niin lähteekö se joskus esim. vuoden päästä pois, vai jääkö ikuinen jälki?
Jääkö jälkeä...?
Rose
5489
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kylläpäs taitaa jäädä, riippuen tietty siitä kauan olet tuota lävistystä pitänyt..jos ihan alku vaiheessa ottaa pois ni ei varmaan jää mitään, mutta yleensä jälki/reikä jää lopullisesti, mitä nyt tietty ajan myötä saattaa pikkuhiljaa hälvetä.
Tuskimpa mitään suurempaa jälkeä jää, jos otat korun pois kun reikä on hyvässä kunnossa. Saa varmaan helposti piiloon vaikka meikkivoiteella, jos se häiritsee.
jäädä ikuinen arpi, ainakin jos pitkään korua pidät. Itsellä oli eka napis 8 vuotta ja siinä ajassa kasvoi ulos aika paljon. Jäi aikamoiset arvet. Tosin laitatin siihen uuden ja uusi koru peittää aiemmat arvet. Itsekin olen miettinyt tuota haluamaasi lävistystä, mutta en halua naamaan arpia. Monilla näkee esim. nenässä ja kulmassa lävistysten jättämiä arpia.
Mutta kyllähän tuo arpimuodostuskin on yksilöllistä. Meikillä voi tietty peittää, muta siihenhän voi jäädä semmoinen reikä tai kuoppa. Siis, tietenkin se lävistys menee umpeen, mutta luulenpa että näkee siinä joskus reiän olleen.
kyllä jää. itelläni ollu yli vuoden poissa ja vielä näkyy "reikä".
Saattaa siihen pieni jäädä.