Apulanta, en olisi uskonut...

Huh,huh

Oletteko olleet tietoisia että Apulanta on joskus tehnyt biisin Jammu - Pedofiilien kunkku ? Uskomatonta! Olen lukenut Toni Wirtasesta juttuja lehdistä, pitänyt häntä fiksuna ihmisenä,mutta nyt muuttui mielipiteeni hänestä. En olisi voinut kuvitella että Apulanta on noin alas vajonnut bändi! En tiedä minä vuonna ko.biisi on tehty,eikä sillä ole väliäkään. Jos luette ko.biisin sanat niin sehän antaa ymmärtää että asia on Ok ja hieno juttu.
Olen tykännyt apulannan joistain biiseistä mutta nyt loppui ja aion kyllä viedä sanaa eteenpäin ko.asiasta.

3

1012

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ccxx

      Tuo biisi on ainakin yli kymmenen vuotta vanha ja tehty kylläkin ilman mitää tarkoitusta ihan huumoripohjalta. Eikä tuo laulajakaan kyllä kuulosta yhtään Tonilta.

    • Jokainen ihminen on joskus tehnyt typeryyksiä - se ei tarkoita että ihminen olisi varsinaisesti tyhmä. Jotkut ihmiset myös jopa katuvat tekojaan - ja onko sitten pakko kuunnella niitä kappaleita joista ei pidä? Itse kuuntelen artisteja MUSIIKIN takia - en siksi millainen jonkun perhe-elämä menee, tai millaisia mielipiteitä ihminen omaa. Valikoi. Kuuntele niitä biisejä joista pidät, jätä levyhyllystä pois ne levyt joista et tykkää. Kaikkea ei ole pakko kuunnella, mutta yksi typerä teko elämän aikana ei tarkoita, etteikö ihminen voisi myöhemmin viisastua.

    • freakalice

      siis ei todellakaan ole mikää Apulannan tekemä biisi :D Mistä helvetistäköhän tääkin juttu on taas revitty..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      326
      1444
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      111
      1165
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      115
      1055
    4. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      817
    5. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      812
    6. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      107
      768
    7. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      440
    8. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      413
    9. Uskomatonta että

      Olet niin rakastunut minuun.
      Ikävä
      56
      402
    10. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      32
      398
    Aihe