kun näkevät tyttö ystävävnsä alasti? ja vaikuttaako siihen naisen ulkonäkö jotenkin eli mitä paremman näköinen sen enemmän kiihottaa? tai kiinnostaako miehiä edes katsella omaa naistaan alasti? minun miestäni ei kiinnosta...
kiihottuvatko miehet
en ymmärrä
152391
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Joo, olen samaan tulokseen tullut. Vaikka itse silloin tällöin viuhahtaisin esim. suihkuun mennessäni, niin mies ei välttämättä edes huomaa. Ja vaikka olisikin tietoinen asiasta, niin tv tai tietokone tuntuu olevan mielenkiintoisempi.
Mutta odotas kun tv:ssä näkyy alaston tai puolialaston vieras nainen, niin johan jää tuijottamaan.
Niin että onko se vieras nainen mielenkiintoisempi vai onko omaan kumppaniinsa kahdessa vuodessa jo niin kyllästynyt, kun tätä puolisoa näkee alasti lähes päivittäin, eli siinä ei taida olla enää mitään hohtoa..? Välillä vähän mietityttää..
Monetkin miehet nauttivat katsellessaan alastonta tyttöystäväänsä tai vaimoaan. Tottakai se on miellyttävämpää, jos katselun kohde on katsojan mielestä hyvän näköinen.
Toiset haluavat nähdä naisensa kiihottavasti pukeutuneena. Eri miehiä kiihottavat eri asiat. Jos nainen haluaa että häntä katsellaan, kannattaa hankkia sellainen mies, joka tekee sitä mielellään.
ei noilla eväillä pysty sanomaan, kun eri ikäset ja eri tilanteissa olevat miehet käyttäytyvät eri tavalla.
Onko uusi/eka suhde ja minkä ikäsiä olette..
vartaloon varsinkin kun seksiä on jo harrastettu ja taloutta vaikka jaettu.
Silloin ne toiset naiset tietysti jotka ovat etäämpänä ja vaikuttavat salaperäisemmiltä/kielletyimmiltä kiinnostavat.
Sama juttu koskee muuten naisia vielä enemmässä määrin.
Mun ukkeli on mun kimpussa jatkuvasti
eikä mulla ole mitään asiaa vastaan..
Meillä ei ole vierasta tarvittu paljon kahella
Pitääkä hyvä siskot miehistänne hyvää huolta,
Yrittäkää tajuta mikä nami siinä rinnallanne
kulkee..
Ei sillä vieraalla ole mitään mitä omalta ei
löytys!!
Olemme yli 50 pari,rakkautta ja lempeä riittää
Rakkaudella toista kunnioittakaa!!
moi vaan.. en ole paras vastaamaan mutta mun mies oli/ on sellainen että se tykkäisi nähdä mut suihkussa tai alasti ja kait käsittääkseni kiihottuu mut mä en itseäni tykkää näytellä kun koen olevani en niin hyväkroppainen.Sit juuri siksi olisin välillä halunnut pukea jotain vähän seksikästä hörsylää niin mies ei siitä tykännyt.Joskus selitti että ei tykkää niistä mun päällä.Tuli kans outo olo että jaa kenenköhän päällä se niistä tykkää ja miksi en saa tuntea itseäni joskus seksikkääksi jos puen jotain reisisukkaa. Sanon sulle että en tiedä vielä miten miehistä ottaa selvää ja mulla on kuitenkin jo vankka kokemus:) ja sit jotkut miehet taas tykkäis aina että olis jotain extra vaatetta. Outoa.
Jokaisella miehellä on omat mieltymyksensä.
tuo vain kerro siitä, että sinun miehesi pitää sinusta alastomana ja se on varmasti vain hyvä juttu =) Monesti miehet pitävät naisista (olipa kroppa millainen vain), jotka itse nauttivat omasta alastomasta vartalostaan. Kun kerta miehesi tykkää katsella sinua alastomana, niin anna vain palaa ja ole oma, seksikäs itsesi. Minulla ei ole mikään maailman paras kroppa, mutta kun nautin omasta vartalostani ja olen siitä ylpeä kaikkine hyvine ja huonoine puolineen, niin ovat siitä nauttineet pari entistä heilaa ja nykyinen nauttii vieläkin. Eli ei, kun nakuilemaan =)
Nykyinen miesystäväni näkee timmejä nuoria naisia sekä työssään että vapaalla harrastuksen merkeissä tiukoissa trikoissa... Miten silloin voin 40 norm. painon ylärajalla ja hieman selluliittia omaavana naisena olla "ylpeä" kropastani. Mies ei järi ole kiinnostunut mua alastomana katselemaan, huomaanhan sen. Vaikuttaa jollain tavalla itsetuntooni :(
Aina joku on hoikempi tai kiinteämpi tai lihaksikkaampi tai nuorekkaampi, entä sitten? Siihen omaan kumppaniin on rakastunut tietyistä syistä ja oma rakas näyttää omissa silmissä aina hyvältä. Ei tarvitse vertailla toisiin eikä edes pukea rimpsuja jos ei tee mieli.
Väitän edelleen että ratkaisevaa on miten itse katsoo itseään. Jos katsoo suopeasti, niin tekee kumppanikin. Jos katsoo inhoten ja häpeillen, toinen aistii sen ja oppii olemaan katsomatta.
Mitä sitten pitäisi tehdä? Jos ei kerta kaikkiaan onnistu näkemään itseään kelvollisena, niin silloin on tehtävä itselle jotain. Esimerkiksi terveellinen ruokavalio ja liikunnan lisääminen parantavat elämänlaatua muutenkin kuin ulkonäön kautta. Tsemppiä!
katselen ja ihailen alastonta naistani sillo enemmän ku tekee mieli rakastella. Naisen tekee kauniiksi ku on sinut vartalonsa kanssa. Miehet katsovat mieluiten kaunista alastonta naista. Rakasta vartaloasi. Ole rohkea ja mee vaikka alasti miehesi syliin. Ihme on jos miehesi ei siitä innostu.
alkuunsa kiihottaa ja jos on pidempi aika välissä ettei ole nähnyt, niin katselee ihan mielikseen ;)
Kyse on kuitenkin mielestäni aina siitä, miten pistät itsesi "tarjoille", ei niinkään ulkonäkökysymys. Jos kävelyssäsi on vähän flirttiä mukana jne. Usein voipi olla niin, että vähän peitelty vartalo on "mielenkiintoisempi" kuin täysin alaston...makuasia kai?!
heti kun nään vieraan naisen alasti ja ikään/kokoon/näköön katsomatta. Kuka nyt omasta akasta kiihottuu jota kuitenkin näkee koko ajan.
naiset ovatkin niin vähän kotona, mieluummin uusien miesten katseltavana. Aina on rivi miehiä jonossa, jotka heistä kiihottuvat. Valitettavasti miesten asiat eivät ole yhtä hyvin :/
Niinpä, jonkun "omia akkojahan" nekin on joita tuo edellä kirjoitteleva miekkonen syynää ;)