Miksi burana pistää hikoilemaan?

Mikä saa aikaan sen kun kurkkutulehduksen kourissa nappaa 400-800Mg buranaa niin hikeä alkaa tunnin sisään puskemaan suhteessa nautittuun lääkemäärään?
28371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sama juttu minulla,kun otan buranaa olen aivan hiestä märkänä.

Äänestä

Ilmeisesti on ollut kuumetta ja tulehduskipulääkkeen laskettua sen kuumeen niin ihmisen fysiologia pistää hikoilemaan. Sama hikoilu syntyy jos kuume laskee ilman lääkkeitäkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


niska hies kirjoitti:

Mikä saa aikaan sen kun kurkkutulehduksen kourissa nappaa 400-800Mg buranaa niin hikeä alkaa tunnin sisään puskemaan suhteessa nautittuun lääkemäärään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu